Břeclav veze ze severu další tři body. Po boji porazila Frýdek-Místek 4:3

Český Těšín – Dvakrát vedli břeclavští hokejisté v Českém Těšíně, kde našel azyl Frýdek-Místek, o dvě branky. Ani to ale ke lidnému dohrání zápasu nestačilo. Hosté ale ve druhé třetině ve vlastním oslabení snížili a přestože Lvi na úvod třetí třetiny znovu odskočili na 3:1, Frýdečtí dvěma přesilovkovými trefami zápas srovnali. O třech bodech pro Břeclav rozhodl svou druhou brankou tři minuty před koncem Martin Červenka. Na jeho trefu už „domácí“ celek odpovědět nestihl. Lvi, v jejichž dresu si druhé vítězství připsal brankář Klimeš, se tak posunuli na páté místo tabulky. Jen kvůli horšímu skóre nejsou třetí. Ve středu 5. listopadu doma hostí od 18 hodin přerovské Zubry.

Zápas začal pro žluto-modré nejlépe, jak mohl. První útok ještě branku nedal, ten druhý však ano. Po 85 sekundách se po přihrávce Miklíka trefil Kristian Kučera. Byla to pro něj devátý gól v devátém utkání, počítáme-li neuznanou branku z Hodonína. Břeclav pak ustála dva útoky Frýdku a vzápětí znovu udeřila. Opět u toho byla druhá lajna Lvů. Tentokrát se v 5. minutě trefil po Kučerově pobídce Dominik Tobola. Ve zbytku třetiny se domácí snažili vstřelit kontaktní branku, ovšem střely ze všech pozic Klimeš udržel před brankovou čárou. Zvýšit vedení Břeclavanů mohl Průdek, ale jeho únik dva na jednoho s Medřickým se přesného zakončení nedočkal.

Ve druhé třetině se Břeclav dočkala jediné přesilovky v zápase, když fauloval zkušený Lipina. Břeclav ovšem nejenže početní výhodou pohrdla, ale Sluštík ujel obraně, počkal na Krutila, který poprvé prostřelil mladého brankáře Lvů. Zbytek druhé třetiny byl ve snaze domácího celku srovnat zápas, ale ani ty největší závary v Klimešově brankovišti gólem neskončily.

Důkladná promluva v kabině zcela změnila herní projev Břeclavanů. Ti se už ve 42. minutě radovali z gólové pojistky. Martin Červenka se dokázal prosadil i v pádu. Trefil se tak i třetí útočník z produktivní lajny Kučera-Tobola-Červenka. Jenže vedení vydrželo Lvům jen necelých deset minut. Lvi dvakrát faulovali a obě oslabení skončila gólem Frýdku. Po trefách Tepera a Macha se tak v 51. minutě začínalo odznovu. Rozhodnutí přišlo v čase 57:04. Tobola našel nepokrytého Martina Červenku, který svou druhou brankou rozhodl o importu tří bodů na jih Moravy. Domácí ještě v závěru odvolali brankáře, ale Jihomoravanům se už prázdnou branku nepovedlo trefit.

Autor: Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „V Českém Těšíně byl sice malý stadion, ovšem kluziště bylo dost široké, což nám vyhovovalo. V první třetině jsme začali dobře, dali jsme dvě branky a vypadalo to, že odehrajeme výborné utkání. Ve druhé třetině jsme ale nepochopitelně přestali bruslit, za což kluci dostali pořádně vynadáno. Stále jsme ale vedli, a když jsme zvýšili na 3:1, zdálo se, že už to dotáhneme. Následně jsme ale začali zmatkovat, vyvedli jsme tam dva fauly, oba domácí potrestali. Frýdek nemá vůbec špatné mužstvo a ti starší hráči je vyloženě táhli. Naštěstí jsme dvě minuty před koncem dokázali dát další gól, a to ještě Červenka v power-play odmítl hattrick, když netrefil prázdnou branku. Klimeš ale chytal suprově, kluky musím pochválit za dobře odvedenou práci. Bylo to těžké, ale máme tři body.“

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC LVI BŘECLAV 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 30. Krutil (Sluštík), 49. Teper (Samiec, Zedník), 51. Mach (Sluštík, Černín) – 2. Kučera (Miklík), 9. Tobola (Kučera), 42. Červenka (Kučera, Tobola), 58. Červenka (Tobola)

Vyloučení: 1:5, navíc Buhaj a Papp (oba BV) OT 10 minut Využití: 2:0 V oslabení: 1:0 Diváků: 121 Rozhodčí: Kubičík – Jureček, Rychlý

HC Frýdek-Místek: Kubaň (Chvostek) – Samiec, Teper, Jindřich,Krutil, Čermin, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Slovák, Sluštík, Mach, Mamula, Vacula, Trčka, Kopún, Lorek, Fojtík

HC LVI Břeclav: Klimeš (Šurý) – Směřička, Miklík, Beneš (A), Fejt, Novák, Dittrich, Höss – Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Čápek, Bolfík, Papp

Další výsledky: Karviná – Přerov 3:6; Technika – Nový Jičín 5:2; Opava – volno; ValMez – Hodonín 9:7; Vsetín – Poruba 4:3

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …