Břeclav v sobotu ochutná pivo třiceti minipivovarů

BŘECLAV (vla) – Sobotní Břeclavský festival minipivovarů má připravenu pestrou nabídku.

Olomoucký Moritz, topolanský Lišák, hodonínský Vojáček a Švihák, sentický Kvasar nebo Matuška z Broum. Stejně tak mikulovský Mamut, dolnobojanovický Mazák, pivovar z Moravského Žižkova anebo 1. chodský minipivovárek na Moravě ze Šitbořic. A jako zvláštnost třeba asijské pivo Tiger ze Singapuru. Celkem bude na letošním Břeclavském festivalu minipivovarů k ochutnání zlatavý mok z rekordních třiceti různých malých výroben. Třetí ročník akce uspořádá město Břeclav tradičně na louce pod tamním zámkem, vstup bude opět volný.
„Akce neustále nabývá na objemu, takže se Břeclav stále silněji zapisuje na mapu podobných pivních ochutnávek u nás. Vrací se sem jak pivní nadšenci, tak zástupci minipivovarů. Všichni vyzdvihují pohodovou a nekomerční atmosféru. Stejně důležité jako samotný počet pivovarů je také to, že se jejich sestava neustále proměňuje a zůstává pestrá. Poprvé na břeclavský festival dorazí mimo jiné Beskydský pivovárek, pivovar Bratčice nebo Syrovar ze Syrovína. Když každý pivovar doveze jeden až dva druhy piva, byla by potřeba mít akci několikadenní, aby bylo možné všechny značky ochutnat. Na to ale pivovary myslí a berou si s sebou do stánků i lahvové pivo,“ poznamenal Petr Vlasák z odboru kultury břeclavské radnice, která akci již třetím rokem pořádá.

Kromě ochutnávek malých, ale ceněných pivovarů bude v areálu pod břeclavským zámkem také doprovodný hudební program. Ten na rozdíl od předchozích ročníků letos nevsází na revivaly známých kapel, ale zejména na bluesovou muziku. Úvod však bude ve tři hodiny odpoledne patřit dvěma břeclavským country kapelám Wráwor a CWB. Ty poté vystřídá slovenské duo Luboš Beňa a Peter Bonzo Radványi. Popularizátoři resofonických kytar nabídnou ochutnávku svého country, blues a boogie od šesti hodin večer. Podium pak opanuje ostravská blues a funky sestava Bandaband. Taneční rytmus neopustí ani skupina The Kingsize Boogiemen z Prahy, která kombinuje blues s rock´n´rollem. Hudební festival pak bude do půlnoci v režii bigbítové kapely Sanitka z Podivína.
Třetí ročník Břeclavského festivalu minipivovarů bude myslet i na zábavu pro rodiny s dětmi, kterou připraví břeclavská centra volného času Duhovka a Klubík. Přichystají i oblíbené dětské bubnování a řadu dalších aktivit. Na programu budou také komentované prohlídky Zámeckého pivovaru Břeclav nebo představení pivních lázní Vesnického pivovaru Ohrada ve Vískách.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …