Břeclav promarnila tříbrankové vedení, Bobři v závěru zápas dokonale otočili

Valašské Meziříčí – Poprvé v sezoně se Lvi propadli až na osmé místo druhé ligy, tedy poslední pozici zajišťující play-off.

Vůbec tomu tak ale nemuselo být. Břeclavané totiž ještě deset minut před koncem drželi proti Předposlednímu Valašskému Meziříčí luxusní tříbrankový náskok. Jenže domácí Bobři se nevzdali a díky dvěma využitým přesilovkám se dostali opět do hry. Když pak minutu před koncem vyrovnali, vybuchl stadion nadšením. Jenže to nebylo vše. V poslední minutě zápas zcela zvrátil domácí kapitán Varga. Do konce zbývalo pouhých čtyřicet vteřin, během nichž už šokovaní Lvi na nic nezmohli a z Valašska se vrací s prázdnou. Po Štědrém dnu čeká břeclavské hokejisty výjezd do Vsetína (29.12.).

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Bez disciplíny se vyhrát nedá. Máme utkání v rukou, ale ve třetí třetině jsme začali hloupě faulovat a neustále jsme hráli v oslabení. Konkrétně Tobola s Medřickým jsou na trestné pomalu častěji než na ledě. ValMez se dostal díky dvěma tečovaným střelám od modré zpátky do hry. Na konci to zkusil bez brankáře, hráli šest na čtyři, a my dostaneme v oslabení třetí, úplně identický gól. Když už to vypadalo na remízu, přišlo nešťastné podklouznutí našeho obránce a domácí po dvou dorážkách zápas otočili.“

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HC LVI BŘECLAV 4:3 (0:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 43. Škumát (Kaluža, Studený), 50. D.Varga (Sprušil, Studený), 59. Studený (Kaluža, Škumát), 60. D.Varga (Sprušil) – 6. Tobola, 22. Zháňal (Buhaj, Průdek), 32. Beneš (Kučera, Miklík)

Vyloučení: 8:11, využití 3:0; Diváků: 250 (z toho 17 z BV); Poměr střel: 39:24;
Rozhodčí: Czubaj – Bojda, Mikler

HC Bobři Val. Meziříčí: Vydržel – Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Škumát, Baroš, D.Varga, Kundrátek, Kuchta, Sprušil (A), Martiník (C), Studený (A), Slovák, Gulda

HC LVI Břeclav: Šurý – Miklík, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák (A), Vojáček, Fejt – Tobola, Zháňal (C), Červenka, Kučera, Buhaj, Kubáč, Beneš (A), Medřický, Průdek, Kozel

Další zápasy 27. kola:
Hodonín – Karviná 7:2; Opava – Přerov 3:1; Nový Jičín – Poruba 3:4p; Vsetín – Frýdek 4:1;