Břeclav ožije elektronickou taneční hudbou

BŘECLAV – V polovině prázdnin se do Břeclavi sjedou fanoušci elektronické taneční hudby, a to při příležitosti 20. výročí od legendární párty INFLUENCE, která se uskutečnila na stadionu v Lanžhotě 29. 7. 1995. Odpolední party se odehraje 25. 7. 2015 pod širým nebem, večerní na zimním stadioně a after party v klubu Piksla.

Kromě více než 20ti DJs zde vystoupí i živý projekt rodáka z Poštorné Tomáše Hartla (Elektrabel) a jeho hudební partnerky Gabriely mother@work jako Chief!Mama. Proto jsme si je dovolili trošku vyzpovídat:

Jakou má dnes nový producent motivaci pro tvorbu hudby, když je náš národ krmený 30 let starými „hity“, které hrají na všech stanicích pořád dokola?

T: Myslím si, že ta počáteční motivace je vždycky stejná, bez ohledu na dobu a hudební styl – udělat na někoho dojem, sbalit holku/kluka. Prostě být hvězda. Ale to vydrží jen chvilku, do okamžiku prozření, že takhle to asi nefunguje. Pak už u toho zůstanou jen ti, které to začalo opravdu bavit a jejich další motivace je zlepšovat se a dál se učit.

Jak se díváš na klubovou scénu u nás?

T: Podle mně všechno funguje jak má. V rámci možností. Ona je taky otázka, co to vlastně ta “klubová scéna” je.

Říká se, co Čech, to muzikant. Dnes spíš platí – co Čech, to DJ. Co ty na to?

T: Každá doba má něco. Tahle “profese” je v dnešní době velice dobře medializovaná, technologie jsou snadno dostupné, ta vidina snadné kariéry je lákavá. A především díky těm technologiím, k tomu má přístup opravdu každý a každý má šnaci se prosadit. A to nejen v ČR, funguje to všude stejně.

Když se dnes podíváš na libovolnou českou hudební skupinu, v žádné nesmí chybět chlápek s kytarou. Nezaspali jsme někde v šedesátých letech?

T: Musím se dívat na nějakou českou hudební skupinu? Že nemusím, že ne?! Ale tipuji, že stejně jako je tam ta kytara, je tam i DJ.

Jakou roli pro tebe hraje technika? Dnes může skládat vpodstatě kdokoli na trochu lepším telefonu, nebo si stáhne nějaký free soft na tvorbu hudby.

T: Je to evoluce. Právě ta technologie mi umožňuje dělat to, co mě baví. Navíc se neuvěřitelně rozšiřují kreativní možnosti jak hudbu tvořit. A to pro každého. Což je skvělé.

Budeš někdy slavný jako Michal David?

T: To doufám. Jinak bych se tomu nevěnoval.

Malinko odbočíme od tématu, jak se vám nejlépe cestuje a jak řešíte na cestách jídlo?

G: Tomáš je spolehlivý řidič, takže většinou autem, ale pokud je možné se vyhnout promrhanému času na D1, tak vlakem. Cestování vlakem je dneska velmi pohodlné, hlavně při cestách na Moravu.

Co se týká jídla, Tomáš mne donutil přemýšlet o tom co jím a co piju, takže ve srovnání s dřívějškem zhřeším občas tuňákovým sendvičem a na cestách zvládnu i fast food.

T: Jídlo je občas problém. V nočních hodinách fungují jen ty benzínky a jejich sortiment není zrovna ideální. Někdy je lepší pár hodin vydržet a najíst se až doma. Nebo si připravit svačinku ještě před cestou.

Vaříte rádi a jakou kuchyni? Nejoblíbenější jídlo a drink? Doma, v klubu…

G: Vařím ráda a skoro denně, jen mi chybí inspirace. Vyhovět 5 lidem jedním jídlem není úplně lehké. Snažím se vyhýbat mouce a nezdravému koření, málo solit a používat kvalitní suroviny. Miluju pivo a suché bílé víno, v létě ovocné freshe a domácí sirupy. V klubu většinou pivo, protože víno nebývá valné úrovně a může zkazit zbytek večera.

T: Snažím se jídlo spíš připravovat než vařit. Takže převážnou část jídel tvoří čerstvá zelenina nebo ovoce. Ale přítelkyně mi nadšeně vyvařuje, takže stravu mám pestrou a ze všech světových kuchyní. K popíjení mám oblíbené černé pivo, v klubu většinou “jégra” nebo nějaký tmavý rum.

Jaký je váš vztah k Moravě a k Břeclavi vůbec ?

G: Morava je mé rodiště, na které jsem i přesto, že žiju už 15 let v Praze, stále velmi hrdá. Mám ráda nejen Valašsko – okolí Zlína, odkud pocházím, ale i jihomoravský kraj, Brno. Stejně tak Pálavu a Břeclav, odkud pochází Tomáš a několik našich společných dobrých přátel. Spousta krásných vzpomínek a zážitků, nejen z našich vystoupení…

T: Strávil jsem tu převážnou část života. Miluji tu rovinatou krajinu, příroda je tu překrásná. Stejně jako Gábina už několik let na Moravě nežiju, ale pořád se sem rád vracím.

foto: archiv

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …