Pondělí , 15 Červenec 2024
Břeclavské volejbalistky vyhrály suverénně Burčákový turnaj. Horní řada zleva: Markéta Stará, Šárka Rylichová, trenér Ivan Rylich, Andrea Drápalová, Jana Magátová. Spodní řada zleva: Simona Holečková, Lucia Slobodová, Veronika Čuňočková, Barbora Cidlíková. Foto: archiv oddílu

Břeclav ovládla turnaj ve Znojmě

ZNOJMO (ir) – V sobotu 20. září přijely ženy TJ Lokomotiva Břeclav do slunečného Znojma. V tomto vinařském městě se konal jubilejní 40. ročník volejbalového Burčákového turnaje.

Tradiční volejbalová akce přilákala do Znojma 15 týmů z Čech a Moravy. Turnajový pavouk je rozdělil do tří skupin. Pro ženy Lokomotivy to byla poslední ostrá prověrka před novou prvoligovou sezonou. Turnaje se zúčastnilo šest prvoligových týmů, čtyři druholigové týmy a pět týmů z krajských přeborů. Volejbalistky Lokomotivy Břeclav dokonale zvládly roli favorita ve své skupině a všechny své soupeře – Vysočinu, Sokol Šlapanice, Junior Brno i VŠSK Slávii PF České Budějovice – porazily 2:0. Z prvního místa tak postoupily do finálové skupiny stejně jako další účastníci první ligy – pražský TJ Sokol Žižkov a VK Madeta České Budějovice (vicemistr loňského ročníku první ligy žen).

První zápas finálové skupiny přinesl nerozhodný výsledek 1:1 mezi týmy Žižkova a Českých Budějovic. V druhém zápase finálové skupiny se už představila břeclavská Lokomotiva. Břeclavanky navázaly na výborný výkon ze základní skupiny a porazily Sokol Žižkov 2:0. Poslední utkání celého turnaje bylo opět v režii Břeclavanek. Po 42 minutách porazila Lokomotiva Madetu České Budějovice opět 2:0 a vybojovala tak bez ztráty setu turnajové vítězství. A navíc libero břeclavského týmu Markéta Stará byla vyhlášena nejlepší hráčkou celého turnaje.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …