il.foto:ecviky.cz

Břeclav má pět mistryň České republiky

HODONÍN (har) – Minulý víkend byl pro závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav nejdůležitějším datem jarní sezony. Konalo se totiž mistrovství České republiky základního a kombinovaného programu.

Jeho uspořádáním byl pověřen břeclavský oddíl. Díky obětavosti pořadatelů z řad rodičů břeclavských gymnastek se v moderní sportovní hale TEZA Hodonín uskutečnil krásný závod, který přinesl pěti našim závodnicím zisk titulu mistryně ČR a k tomu i další medaile.

V sobotu se v závodu základního programu utkalo 98 gymnastek včetně osmi závodnic břeclavského oddílu. V nejmladší 1. kategorii výborně zacvičené sestavy bez náčiní a se švihadlem vynesly Anastasii Komarovou na třetí stupínek. Šestá byla Stanislava Kaňová, 9. Maria Komarova a 15. Marta Líbalová.
Ve 3. kategorii předvedla děvčata sestavy s míčem a obručí. Vyrovnaný výkon v obou podala Tereza Konšelová, která v silné konkurenci obsadila 12. místo. Ve 4. kategorii cvičí závodnice sestavy se stuhou a švihadlem. Sára Špatková a Lucie Koulová obsadily slušnou 7. a 20. pozici.
V neděli patřila hala závodnicím kombinovaného programu. Reprezentantky SK MG Břeclav opět dokázaly, že patří k republikové špičce.

V kategorii III. VTp bezkonkurenčně zacvičená sestava bez náčiní a výborně předvedená svižná sestava se švihadlem zajistila Karolíně Koulové kov nejcennější. Obrovským úspěchem bylo i třetí místo Almy Ciprysové, skvělou výkonnost Břeclavanek potvrdila i 5. Linda Kaňová.
V kategorii II. VTp se představila pouze jediná břeclavská závodnice, Tereza Zemánková, která za svůj start také vděčila pořadatelství domácího klubu. Sestavy s obručí a míčem však předvedla nejlépe ze všech a dokázala tak v nabité konkurenci vystoupit na příčku nejvyšší.
V započatém trendu pokračovala Dorota Zemánková, která kralovala kategorii I. VTp. Za sestavy se stuhou a kužely si, stejně jako její mladší sestra, odvezla domů titul. Radovaly však všechny Břeclavanky, protože stupně vítězů dokázaly opanovat kompletně! Stříbro patřilo Evě Kosové a bronz brala Eliška Harťanská.
V kategorii žen reprezentovala Břeclav Tereza Stehlíková. Podala vyrovnané výkony v sestavách s obručí a kužely a vybojovala si tak krásné třetí místo.

BŘECLAVSKÝ TRIUMF. Na mistrovství ČR v kategorii I. VTp obsadily stupně vítězů výhradně břeclavské závodnice. Vlevo stříbrná Eva Kosová, vítězka Dorota Zemánková a bronzová Eliška Harťanská.Foto: archiv oddílu
BŘECLAVSKÝ TRIUMF. Na mistrovství ČR v kategorii I. VTp obsadily stupně vítězů výhradně břeclavské závodnice. Vlevo stříbrná Eva Kosová, vítězka Dorota Zemánková a bronzová Eliška Harťanská. Foto: archiv oddílu

Sobotní i nedělní závod byl především kláním čtyřčlenných družstev poskládaných ze závodnic jednotlivých oblastí České republiky dle jejich umístění na oblastních přeborech. Mistryněmi ČR v základním programu se stalo družstvo jižní Moravy složené z vítězek jednotlivých kategorií na oblastním přeboru. Jeho platnou členkou byla i Anastasia Komarova.

V kombinovaném programu se utkalo 17 družstev. Stupně vítězů ovládly gymnastky z jižní Moravy, mezi kterými hrály prim břeclavské závodnice. Mistryněmi se stalo jihomoravské družstvo I. zejména díky prvnímu místu Doroty Zemánkové ze soutěže jednotlivkyň. Druhá příčka patřila poprvé v historii nikoliv družstvu jižní Moravy, ale družstvu pořadatelského klubu SK MG Břeclav. Alma Ciprysová, Tereza Zemánková, Eliška Harťanská a Tereza Stehlíková tak dokázaly, že na mistrovství rozhodně patří a zaslouží si být mezi špičkou. Jihomoravskému družstvu II. a přispěla k třetímu místu hlavně stříbrná medailistka z kategorie I. VTp Eva Kosová. V tomto družstvu byla také břeclavská Linda Kaňová, která tak potvrdila triumf břeclavského klubu, protože ani jedna závodnice neodjela v neděli domů bez cenného kovu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Burza vyřazených knih

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav od 4. do 8. září 2023 / 09.00 – 18.00 …