il.foto: J.Kicl

Břeclav hrála líp v oslabení

1. FC Slovácko B – MSK Břeclav 3:1 (3:0)

UH. HRADIŠTĚ (hý) – O výsledku zápasu rozhodli domácí v prvním poločase, který vyhráli 3:0. Ve druhé půli se hra hostů zlepšila, dokázali ale jen kosmeticky upravit skóre.

Zápas nezačal pro MSK dobře. Již v 6. minutě poprvé inkasoval a o jedenáct minut později to již bylo 2:0 pro Slovácko. „Někteří hráči ještě byli myšlenkami někde jinde, chyběla koncentrace, přišly naše chyby a poměrně laciné branky v síti Lukáše Prokopa, který na nich neměl žádnou vinu. To se pak těžko po takovém začátku získávají body,“ neskrýval svou nespokojenost trenér Břeclavi Karel Bečka. Navíc byl dost přísně již v 10. minutě vyloučen stoper Tadeáš Zezula a tým MSK musel plných osmdesát minut absolvovat v desíti. Trenér musel zareagovat, místo Lucase Carvalha šel na hřiště Jakub Šenk, aby byla vyztužena obranná linie. V prvním poločase mělo i nadále převahu Slovácko, které přidalo deset minut před přestávkou ještě jeden gól. Hráči MSK měli jen náznaky několika šancí.

Druhý poločas byl přes absenci jednoho hráče v poli pro hosty vydařenější. Po úniku střídajícího Antonína Horvátha byl tento hráč v šestnáctce faulován, což bylo „odměněno“ jen žlutou kartou a penaltou, kterou proměnil tradiční exekutor pokutových kopů Pavel Simandl. Byly i další šance. Při jedné z nich nastřelil Kunc tyč, dobrou střelou se prezentoval Michal Kugler a ještě si fotbalisté Břeclavi vypracovali pár dalších nadějných situací před brankou Slovácka. To ve druhé půli nastřelilo z trestného kopu břevno Prokopovy branky a vyslalo jen pár střel z větší dálky, s nimiž si brankář MSK snadno poradil. „Zlepšený výkon ve druhé půli je dobrým příslibem před následujícími koly. Dnes jsme zaplatili za špatný úvod, na to si musíme dávat větší pozor. Hráči chtějí bodovat, je z nich cítit odhodlání,“ dodal na závěr trenér Karel Bečka.

MSK: Prokop – Hloch, Zezula, Dvořák, Dobšíček – Carvalho (24. Šenk), Simandl, Paděra, Kugler – Tcybrov (46. Horváth), Kunc.

Další výsledky: Zlín B – Líšeň 1:0 (0:0), HFK Olomouc – Hlučín 1:0 (1:0), Hulín – Kroměříž 1:3 (1:1), Orlová – Třebíč 1:0 (1:0), Sigma Olomouc B – Prostějov 1:1 (1:1), Opava B – Vyškov 0:2 (0:2), Zábřeh – Uničov 2:0 (1:0).

Svou 15. pozici v tabulce budou moci fotbalisté MSK Břeclav vylepšit ve dvou zápasech na vlastním hřišti. Nejprve to bude ve středu 3. září (od 17 hod na stadionu Slovanu) odložený zápas se Sigmou Olomouc B, v sobotu  6. září (od 16:30 hod) bude v Břeclavi hostem vedoucí celek tabulky SK Spartak Hulín.