fto: Jiří Holobrádek

Brazilky rozehrály svou sambu

Česká republika – Brazílie 0:3 (-10, -20, -25)
BŘECLAV (ir) – Volejbalový svátek se konal v sobotu 7. června ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav.
Pozvání volejbalového oddílu Lokomotiva Břeclav k přátelskému volejbalovému utkání přijaly reprezentační týmy kadetek České republiky a Brazílie. Historicky poprvé viděli břeclavští diváci zástupce jedné z nejlepších volejbalových zemí světa. Brazilský tým byl velkým favoritem břeclavského utkání. Hlavním trenérem kadetek Brazílie je Luizomar de Moura, který je také hlavním trenérem několikanásobného vítěze brazilské ženské Super ligy, týmu Molico Osasko. Ženské i mužské brazilské týmy preferují útočné pojetí hry, a tak se dal v Břeclavi očekávat velice atraktivní zápas.

Český tým vedený zkušeným trenérem Alešem Novákem chtěl také v zápase uspět, takže se břeclavští diváci mohli těšit na bojovný moderní volejbal. A očekávání se naplnilo v plné míře. Brazilská děvčata se pustila od začátku prvního setu do soupeře s plným nasazením. Výborným podáním a tvrdým útokem získala vedení 7:2. Bez velkých problémů vyhrála první set 25:10. Další sety byly už vyrovnané. Druhý vyhrála Brazílie 25:20 a nejvyrovnanější byl třetí set. V něm měla dokonce česká děvčata za stavu 24:23 setbol. Nakonec se ale z vítězství radovaly opět Brazilky, které vyhrály i třetí set 27:25. Brazilský tým opravdu předvedl moderní útočný volejbal. Každou příležitost využil k rychlé útočné kombinaci, která břeclavské diváky bavila. Brazilská děvčata nejen že předváděla dynamický volejbal, ale hlavně byla soustředěna na každý míč. Jejich herní nasazení bylo stejné, jako by zrovna hrály zápas mistrovství světa. Brazilský tým se volejbalem prostě bavil.

Břeclav v sobotu hostila duel mladých volejbalistek Brazílie a České republiky. Na snímku překonává Barbora Neterdová dvojblok Pietry Zanchetty da Silva a Yvey Bastos Gomesové.Foto: Jiří Holobrádek
Břeclav v sobotu hostila duel mladých volejbalistek Brazílie a České republiky. Na snímku překonává Barbora Neterdová dvojblok Pietry Zanchetty da Silva a Yvey Bastos Gomesové. Foto: Jiří Holobrádek

Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav připravil pro břeclavské diváky další ukázku výborného mezinárodního volejbalu. Ve dnech 18. až 21. června pořádá mezinárodní turnaj olympijských nadějí. Mimo tradiční účastníky, jako jsou reprezentace kadetek České republiky, Slovenska a Maďarska, svou účast přislíbily i špičkové týmy Ruska, Německa a Bulharska.

Změněná velikost DSC_3020

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …