Foto:.hcbreclav.cz

Bohatší nadílka i výlety. Hokejisté a jejich fanoušci pomohli dětem z azylového domu

Břeclav – O poznání bohatší nadílku budou mít letos matky s dětmi, které bydlí v poštorenském azylovém domě sv. Agáty. A to za přispění fanoušků hokejového fanklubu břeclavských Lvů. Ti uspořádali při derby Břeclavi s Hodonínem materiální sbírku, díky níž vybraly asi dvě stovky plyšáků a množství dalších hraček, ale i školních a psacích potřeb, školních brašen, kosmetiky a v neposlední řadě i cukrovinek. Na konto azyláku nakonec putovala z klubové kasy i finanční pomoc.

Hokejoví nadšenci navázali na čtyři roky starou akci, kdy azylový dům zaplavili téměř patnácti stovkami plyšových hraček. Tentokrát byla pomoc v menším měřítku, zato cílenější. „Navštívili jsme dva měsíce dopředu azylový dům a zjistili jsme přímo na místě, co by samy jeho obyvatelky potřebovaly nejvíce. Podle toho jsme pak naši výzvu směřovali spíše na materiální pomoc,“ uvedla místopředsedkyně fanklubu Kamila Mokrá, která se společně s předsedou Martinem Danešem osobně účastnila jak samotné sbírky, tak i předání darů.

Těch bylo nakonec osm plných beden, největší měrou v ní byly samozřejmě zastoupené hračky, hlavně ty plyšové, z čehož měly děti největší radost. Bylo jich tolik, že když si měli přítomní prckové vybrat jednu, kterou si mohou hned odnést domů, nevěděli, kam mají dřív natáhnout ruce a nadšení v jejich očích vystřídala nejistota. Němý úžas. „Děti nikdy tolik hraček na jedné hromadě neviděly, tak není divu, že si hned nemohou vybrat. Některé dárky se trefily přímo do přání našich dětí, takže půjdou společně s ostatními pod stromeček. Školní potřeby nebo kosmetiku zase ocení naše maminky, odlehčí to jejich peněženkám. Vše najde své uplatnění,“ tvrdila vedoucí azylového domu Leona Balgová.

Zbytek dárků, které se nevejdou pod stromeček, uschovají pracovnice charity a použijí je jako odměny a výhry do různých soutěží v novém roce.

Vedoucí azylového domu Leona Balgová snahu fanoušků jen kvitovala. „Neměla jsem tušení, kolik a čeho se vybere, nevěděla jsem, na co mám naše klientky připravit. Takže to bylo pro mě i nakonec i matky s dětmi překvapení,“ poznamenala s tím, že bude jen ráda, když se sbírka stane tradicí. Tomu se samozřejmě fanklub bránit nebude.

Další příjemný šok vedoucí azylového domu zajistilo samotné vedení HC LVI Břeclav, které darovalo obyvatelkám azylovému domu výtěžek z prodaných vstupenek při derby. Těch bylo více než šest stovek, a tak se nakonec snadno vyšplhal na pěticifernou částku. Svým dílem do ní přispěli i samotní hráči, kteří se na děti v kabině složili.

„Vybrané peníze půjdou jen a jen na potřeby dětí. Na zakoupení vstupenek na kulturní akce, třeba na dětské divadlo, na uspořádání oslavy Dne dětí a další výlety do ZOO nebo zážitkové akce, jako byla letos třeba plavba lodí po Moravě či Dyji,“ upřesnila Balgová.

– www.hcbreclav.cz –

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …