foto: frankr

Blešáky lákají stále víc

BŘECLAV – Necelá dvacítka prodejců a mnohonásobně více nakupujících se sešlo v pátek v parku vedle evangelického kostela na dalších bleších trzích.

Keramika, hračky, oblečení, knihy i poklady z půd babiček. Na bleších trzích se dá najít prakticky všechno. Věci, které doma překáží, jiným přinesou ještě spoustu radosti. O tom svědčí zvyšující se návštěvnost těchto trhů.

„Pravidelné pořádání trhů návštěvnosti prospívá, lidé se naučili sem chodit, navíc vždy měníme lokalitu – vybíráme méně frekventovaná místa ve městě, která se snažíme touto cestou oživit,“ potvrdil za organizátory Petr Vlasák.

Kromě samotného „blešáku“ si lidé mohli poslechnout i originální hudební doprovod. Argentinec Maxmilliano Lingotti hrál hráč tango na bandoneon – latinskoamerický akordeon. V zahradě kostela byl připraven dětský koutek, kde si děti užily i divadelní pohádku. Velký zájem byl také o komentované prohlídky kostela, podle faráře zde bylo více lidí, než o nedávné Noci kostelů. Z kostela byly také zapůjčeny stolky a židle pro prodávající.

Živo bylo i u stánku Oblastní charity Břeclav, kde ti, kteří nechtěli své věci prodávat sami, jimi přispívali na charitu. Výdělek z jejich prodeje používá charita na své projekty.

„Jsme rádi, že je o trhy zájem. Další plánujeme na přelom července a srpna. Tentokrát bychom je chtěli udělat na cukrovarském mostě,“ doplnil Vlasák.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …