foto: Ivo Cencinger

BIG NEDO V RODNÉM HODONÍNĚ!

Hodonín (Ivo Cencinger) – Po T. G. Masarykovi zřejmě nejznámější hodonínský rodák a hokejový odchovanec Václav Nedomanský, člen Síně slávy IIHF, mistr světa, stříbrný olympionik, dosud nejlepší střelec reprezentace, gentleman WHA, první Čechoslovák jenž zazářil v NHL a jehož náš tehdejší režim zatratil, později skaut pro výběr talentů, Kanaďan žijící v USA stále pracující pro hokej se v sedmdesáti po mnoha letech vrátil na rodný led.

Jak se to vůbec podařilo? V Hodoníně se po žijící legendě rozhodli pojmenovat zimní stadion a on souhlasil. Z letiště přivezla slavného útočníka s číslem 14 předsedkyně současného druholigového SHK Hodonín Jana Gajošová. Není bez zajímavosti, že děda jejího manžela Drahomír Gajoš Nedomanského trénoval, než v 18 letech odešel do Slovanu Bratislava, dále do československé reprezentace a pak do zámoří. Otec tří dětí přijel s manželkou, vypadal elegantně, na dost méně a mluví stále výborně česky.

Big Nedo, jak kanonýra na americkém kontinentu označovali, brusle sice neobul, po autogramiádě vhodil ale čestné buly exhibičního utkání Výběru bývalých reprezentantů Československa (např. Richard Farda 69 let, Oldřich Válek, Bedřich Ščerban, Radek Ťoupal, Leo Gudas, Jaroslav Nedvěd, Roman Hamrlík, David Moravec, Martin Altrichter a další) proti staré gardě Drtičů v černozelených retrodresech věhlasného Baníku Hodonín. Na domácí trenérské lavici stál také bývalý zdejší hráč Petr Leška starší, kapitánem byl jeden z někdejších trenérů Miloš Říha, který se nedávno uplatnil v KHL.

Kapacita modernizovaného stadionu nebyla sice plná, starší i mladší diváci ale mohli za 80/100 Kč vidět svoje televizní i domácí idoly. I když nohy některým klukům už tolik nesloužily, ruce a hlava nezapomněly. Vedení se ujali domácí borci, nakonec však podlehli exreprezentantům 6:14. Výsledek ohleduplného utkání není ale vůbec podstatný.

Foto: Ivo Cencinger

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …