Běžci do Perné

PERNÁ /Lk/ – Již 18. ročník Běhu na Děvín pořádá atletický oddíl v Perné. Uskuteční se v sobotu 28. května se startem v Perné u kostela na vrchol hory Děvín. Běh se týká všech kategorií. Start první kategorie předškolních dětí je v 10,10 hodin, děti 1. – 5. tříd startují v 10,20, 6. – 9-. třídy v 10,30 hodin. Hlavní závody začínají kateoriiemi juniorů a mužů, mužů do 35 let a pak po pěti letech, závodí ženy a juniorky, ženy do 34 let, nad 35 let. Pořadatelé upozorňují, že vjezd na vrchol Děvína není možný. Věci závodníků budou dovezeny 1300 m do cíle, kde bude občerstvení, zpět je nutno jít asi 3,5 kn pěšky, občerstvení a tombola s vyhlášením vítězů v Kulturním domě Perná. Startovné je 50 Kč děti, 80 Kč dospělí. Pořadatelé zvou k účasti všechny zájence o běh.

Vévodová a Hrdina vítězi Letohradské pětky

LETOHRAD /Lk/ – Úspěšná běžecká dvojice z Pern pokračujev úspěších v běžeckých závodech. Letohradská pětka je závod, kde oba dominovali. Pavel Hrdina vyhrál závod mužů časem 16:35, Martina Vévodová běh žen časem 19:10 minut.

Adam Horák zlepšil rekord

BRNO /Lk/ – Dorostenec Adam Horák přidal další centimetry k nedávno vytvořenému rekordu Břeclavska v hodu diskem. Na kontrolních závodech v Brně se zlepšil o více než metr na 48,44 m. V kouli dosáhl výkonu 15,26 a v obou závodech zvítězil.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …