Během jednoho dne toho stihl hodně. Již sedí za mřížemi.

Břeclav – Šestadvacetiletý muž z Hodonínska, který se v pátek 11. října pořádně vyřádil v našem městě, již sedí za branou věznice. Za jeden den toho stihl opravdu hodně.

Již před šestou hodinou ranní zamířil do místního hostince a nedbal ani toho, že je zavřeno. Vytlačil okno do kuchyně a přisvojil si několik lahví alkoholu a cigarety. Když jej vyrušila uklizečka, tak vyskočil z okna a utekl. O několik minut později se vloupal do domova důchodců. I tady se rozhlížel, co se dá vzít. Vnikl nejen do kanceláře zdravotních sester, ale i do pokoje klientů. Sebral, co mu přišlo pod ruce a následně se vytratil.

Obdobné „výpravy“ pak uskutečnil do dalších břeclavských prodejen, obchodních domů či provozoven. Během pátku stihl projít osm objektů, z nichž si přisvojil nejen mobilní telefony, ale také finance či zboží z regálů. V poslední cukrárně však takové štěstí neměl. I když se s kradeným zbožím snažil ukrýt, byl zadržen městskou policií.
Podezřelý muž následně putoval na policejní služebnu a skončil v cele. Kromě výše popsaných krádeží jej vyšetřovatel obvinili pro obdobnou trestnou činnost, které se dopouštěl v září a říjnu na Hodonínsku. I tady stihl prohledat několik prodejen, budov i rodinných domků. Během šetření navíc policisté zjistili, že byl za krádeže již v minulosti soudně potrestán.

Eskorta v pondělí doprovodila zadrženého muže k soudci, který vyhověl návrhu na vzetí do vazby, a tak další chvíle bude trávit za mřížemi. K této zprávě lze doplnit, že provedená zkouška na drogy u něj vykázala pozitivní výsledek na pervitin.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …