Zítra Bachův varhanní podzim: Roman Hoza (baryton), Barbara M. Willi (cembalo)

VALTICE / Státní zámek Valtice – kaple

30.9.2017 od 19.00 hod.

Festival Bachův varhanní podzim 2017 „Barokní dialogy“ – koncert v kapli valtického zámku

JAKO RŮŽE MEZI TRNY…
Valtická zámecká kaple je nádherným barokním místem pro top summit barokních skladatelů Johana Sebastiana Bacha a Georga Fridricha Händela. Do popředí staví barokní cembalo – sesterský nástroj varhan. Bach publikoval cembalové partity, které jsou jeho uměleckým krédem, na vlastní náklady a byl zjevně spokojen s vyvážeností a virtuózností těchto překrásných klávesových kompozic. V programu je vyváží vokální díla operního komponisty Händela. Je překvapující, jak živá je Händelova hudební vize lásky a jak inteligentně znázorňuje význam textu ve svých skladbách. Krása barokní hudby v odpovídajícím prostoru umocní prožitek, který na chvíli nechá zapomenout na starosti každodenního života.

Barytonista Roman Hoza , absolvent brněnské JAMU, je laureátem několika mezinárodních soutěží včetně soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Představil se opernímu publiku ve Vídni, Salzburgu, Lyonu, mnoha německých měst, Praze, Ostravě, Brně ad. Klíčovou roli v jeho repertoáru hrají mozartovské role – Don Giovanni, Leporello, Figaro, Guglielmo, Papageno aj. Pravidelně vystupuje s předními českými ansámbly staré hudby. Z posledních projektů jmenujme např. Händelova Mesiáše s Czech Ensemble Baroque nebo Fuxovu operu Costanza e Fortezza s Musicou Floreou Marka Štryncla.

Barbara Maria Willi studovala hru na cembalo a historický klavír ve Freiburgu a Štrasburku a provozovací praxi staré hudby na Mozarteu v Salzburgu. Pedagogicky působí jako profesorka a vedoucí katedry historické interpretace na Hudební fakultě JAMU v Brně. Jako specialistka na historické klávesové nástroje (cembalo, historický klavír, varhany) spolupracuje s předními uměleckými osobnostmi, ansámbly a orchestry. Vystupuje na významných pódiích v České republice a v zahraničí, např. v opeře v Curychu, ve vídeňském Konzerthausu, ve filharmoniích v Krakově, Essenu, na hradě v Bratislavě, v pražském Rudolfinu. Natočila řadu kompaktních disků, které získaly uznání české, německé a francouzské kritiky, např. skladby z kroměřížské hudební sbírky či CD Salve Mater s gotickou hudbu pro varhany a hlasy. V Brně založila úspěšný cyklus koncertů staré hudby s názvem „Barbara Maria Willi uvádí…“

Vstupné 190 Kč / snížené 150 Kč v předprodeji na GoOut a v síti Ticketstream (odkaz na www.bachuvpodzim.cz ) nebo na místě před koncertem.

Zdroj: www.valtice.eu

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …