Až do dna. Břeclavané nestačili doma ani na poslední Karvinou

Břeclav – Regulérní krize. Jinak se nedá nazvat počínání břeclavských hokejistů, kteří prohráli již čtvrté po sobě jdoucí druholigové utkání. Přitom měli doma ideální možnost se chytit, když přijela poslední Karviná.

Po výborném začátku a Tobolově brance ale Břeclavané selhali, nechali hosty dostat se do hry a dvěma trefami zápas otočit. Snaha Lvů o vyrovnání byla nejvýraznější ve dvojnásobné přesilovce, ale Břeclavané trefili jen tyčku a břevno. Chybělo trošku štěstí. Posílený tým Karviné s novým trenérem však poctivě těsný náskok bránil a nepouštěl Lvy do obranného pásma. Žlutomodří nakonec museli hrát vabank, ale při hřee bez brankáře dostali třetí branku. A nebýt výborného výkonu gólmana Šurého, mohla být porážka mnohem vyšší než konečných 1:3. V sobotu jedou svěřenci Konečného a Hamana na sever Moravy, kde je bude hostit Nový Jičín.

První dvacetiminutovka patřila beze zbytku Lvům. Od začátku se valil na Gleicha jeden útok za druhým a už v 7. minutě byli za aktivitu odměněni. Využili hned první přesilovku. Miklíkovu střelu od modré vyrazil nový brankář Karviné jen před sebe a Dominik Tobola zasunul puk pod lapačkou padajícího gólmana do sítě. Jenže to byl poslední břeclavský zásah. Možná se mohl zápas vyvíjet jinak, kdyby Kubáč proměnil svůj sólový únik. Postupně ale začali vystrkovat růžky i hosté, kteří využívali okének v obraně Břeclavanů.

Do druhé části vstoupila Karviná vedená novým trenérem Kmoníčkem jako vyměněná. Rázem byli hosté všude dřív a brzy přišel trest. Po nevyužité přesilovce obrana Břeclavi jen stínovala nájezd Opravila z levé strany. Tomu stačilo jen přesně vystřelit na bližší tyč a začínalo se odznovu. Pak přišly chvíle břeclavského brankáře, který během druhé části zlikvidoval tutovky Dýrra, přečíslení čtyř na nikoho a dva nájezdy na půlce čekajícího a téměř nestřídajícího Luky. Navíc Lvi přišli v půlce zápasu o obránce Jiřího Nováka, kterému kapitánské céčko místo absentujícího Zháňala štěstí nepřineslo. Po zblokování střely utrpěl zlomeninu kloubů na ruce a čeká ho minimálně měsíční pauza bez hokeje. Břeclavi jako varování nestačila ani vydrou nastřelená tyč a brzy přišel trest. Ve 36. minutě se Lvům nepodařilo odklidit včas kotouč z brankoviště a Szajter jej zametl do brány.

Kapitán hostí byl ústřední postavou i ve třetí části, ale jeho minisouboj se Šurým vyzněl vždy ve prospěch gólmana Lvů. Největší příležitost srovnat měli domácí v 51. minutě při dvojnásobné přesilovce. Červenka ale trefil břevno a Gleich měl chvíli nato štěstí, že kotouč prošel brankovištěm těsně vedle odkryté tyče. V závěru to zkusili domácí v šesti bez gólmana, ale brzy ztratili puk a Szejter svou druhou brankou zápase podtrhl porážku Břeclavanů 1:3.

Autor: Martin Daneš

Radek Haman (trenér Břeclavi): „Nebudeme si lhát, my jsme hráli dobře a s chutí jen první třetinu. Pak začala Karviná bruslit, prakticky nedělala chyby a začala nás přehrávat. Jsem přesvědčený, že náš útlum byl jen v hlavách hráčů poté, co jsme dostali vyrovnávací gól. Splašili jsme se a prohráli jsme si to vlastní psychikou. Klukům určitě nepřidá, že od 25. minuty na nás začne část diváků pískat a bučet. Kluci, kteří by to měli táhnout, jsou holt v útlumu. Že našemu mladému týmu chybí hokejové kvality, to je fakt, ale nikdo zápas ani v nejmenším nevypustil, padali jsme do střel, výborně zachytal i gólman. Bruslili jsme do poslední minuty, chybělo nám i štěstí při dvojnásobné přesilovce. Gól byl na spadnutí. Naopak Karviná je sice stále poslední, ale výrazně v prosinci posílila, má v kádru zkušené třicátníky, ti se obecně rozehrávají až do Vánocích. Dvě třetiny byli hosté prostě lepší.“

Václav Kmoníček (trenér Karviné): „Převzal jsem mužstvo teprve v pondělí a narychlo jsem se s ním seznámil a řekl, že budeme hrát na čtyři lajny, abychom rozložili síly. Čekal jsem, že na nás Břeclav vletí, a to se přesně stalo. Byla lepší, naštěstí nám dala ale jen jednu branku, i když tam měla více šancí. Podržel nás gólman. Do druhé třetiny jsme vletěli my a tato část byla v naší režii. Po gólu jsme se nakopli a počkali na chyby domácích, které pramenily z našeho rychlého přístupu k nim. Zápas jsme otočili a i když na nás Břeclav v závěru dotírala, se štěstím jsme těsné vedení udrželi. Ale i my jsme mohli přidat nějaké góly z brejků. Jsem rád za vítěznou premiéru, venku nám naše taktika vyšla. Doma ale budeme muset hrát víc nátlakový hokej, uvidím, jak nám to půjde.“

HC LVI BŘECLAV – SK KARVINÁ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Tobola (Miklík, Kučera) – 26. Opravil (Juhász, Fišera), 36. Szajter (Luka, Kasperlík M.), 60. Szajter (Luka, Kasperlík m.);

Vyloučení: 2:5 Využití: 1:1; Rozhodčí: Netopil – Kříž, Chocholouš; Diváci: 186; Poměr střel: 25:24

HC LVI Břeclav: Šurý – Miklík, Směřička – Svoboda, Dittrich – Vojáček, Novák (C) – Fejt, Höss – Kučera, Tobola, Červenka, Medřický, Kubáč, Beneš (A), Kozel, Papp, Čápek

SK Karviná: Gleich – Fišera, Mládenka, Hoďa (A), Zamecznik, Vydra (A), Čintala, Deutsch – Szajter, Ballner, Opravil, Pavlačka, Chomič, Jaroch, O.Kasperlík, Kasperlík M., Juhász, Luka (C), Dýrr, Vyčesaný

Další zápasy 30. kola:

Frýdek – Nový Jičín 3:4; ValMez – Vsetín 2:3p; Opava – Technika 3:2; Poruba – volno; Přerov – Hodonín 2:1