Foto: boleradice.cz

Atmosféru vánoc si připomenou Nocí pastýřů

Boleradice – V roce 1796 se k poctě svátku narození Krista zrodilo hudební dílo zvláštní povznášející a hvězdné krásy. Mše, která se postupem doby stala neodmyslitelnou ozdobou tradičních českých Vánoc. Mše „Hej, mistře, vstaň bystře“ se zrodila z citlivého srdce a talentu Jakuba Jana Ryby.

Divadelní spolek bratří Mrštíků má na repertoáru v režii Aleny Chalupové drama Josefa Boučka Noc pastýřů. Vypráví příběh o životě a díle tohoto rožmitálského kantora a kompozitora a o vzniku slavné pastorální mše jejíž některé části byly zakomponovány i do této divadelní hry. Premiéra byla již před sedmi lety a od té doby ji uvedli v padesáti reprízách na více jak deseti jevištích v celé republice dokonce i pro české krajany ve Vídni. „Je to pro nás vždy sváteční představení, nejenom proto, že je nyní uvádíme v období vánoc, ale také pro působivé vyznění vztahů mezi géniem Jakuba Jana Ryby a průměrností jeho okolí,“ uvedl Jan Koráb představitel jedné z hlavních rolí faráře Zachara.

Poslední reprízu Noci pastýřů v letošní sezóně uvádí Divadlo Boleradice tuto sobotu 10. ledna v 19:30. Další informace o programu divadla a také možnost rezervace vstupenek najdete na www.boleradice-divadlo.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Dětský krojový ples

PODIVÍN / Městská hala Podivín, U Stadiona 788 Voděnka Podivín ve spolupráci s Městem Podivín …