Atletky Lokomotivy postupují do I. ligy

HODONÍN /Lk/ – V Hodoníně proběhla atletická baráž o účast v I. lize žen. Soutěžilo celkem 10 družstev z celé Moravy za velmi větrného počasí, které pokazilo některé disciplíny. Mezi účastníky byly i ženy Lokomotivy Břeclav, které z II. ligy postoupily z prvního místa. Děvčata dovedla zabojovat a celkově vyhrála se 165 body před Uherským Hradištěm (140) a Šumperkem.(140).  Z jednotlivců byla nejlepší Martina Vévodová, která vyhrála 1500 m (5:07,30), 5000 m(18:19,76) a byla ještě třetí na 400 m překážek. Diskařka Vargová byla první (40,74) a v kouli ještě třetí (11,89). Pomoci ženám se rozhodla také bývala dorostenecká rekordmanka ČR v trojskoku Eva Doležalová, která však dovedla vyhrát oštěp (37,39).. Výborně se vedlo dorostence Herzové, která zaběhla výborný čas na 100 12,69 a skočila do dálky 516, rovněž dorostenka Bravencová skončila druhá ve výšce výkonem 165. Hostující Švejdová vyhrála 800 m za 2:21,36. Juniorka Nikola Musilová byla druhá na 400 m překážek. Dá se říci, že umístění žen je velmi úspěšné, protože v průběhu sezony podávaly jen průměrné výkony, na finále se však dovedly připravit.

Atetičtí žáci přeborníky Jihomoravského kraje

BŘECLAV /Lk/ – V Břeclavi se uskutečnilo mistrovství Jihomoravského kraje v atletice staršího žactva za velkého zájmu startujících. Počasí bylo jako stvořené pro atletické výkony a také jich bylo několik výborných dosaženo. V celkovém součtu bodovaných míst si odvezla v kategorii žáků prvenství Lokomotiva Břeclav s 167 body před BYAC Brno (125) a Vyškovem, v žákyních byla domácí děvčata čtvrtá, za nimi byl favori zovaný Olymp Brno158,5 bodů. Z jednotlivých výsledků vynikají pro Břeclav 100 m překážek a 200 m překážek Oberndorfera 13,34 a 28,16. Na kratší trati je to okresní rekord. Dovedl ještě navíc vyhrát 150 m za 17,21. Ve skoku dalekém vyhrál výkonem 622 Petrjanoš, přidal ještě druhé místo na 100 m překážek (14,40). Překvapením bylo severenní vítězství Zobače ve vrhu koulí (13,55). Byl to jeden z jeho prvních závodů. Z dívek nejvíce překvapila Burianová, která skončila druhá v hodu oštěpem výkonem 31,23.V běhu na 60 m obsadil Juráš druhé místo časem 7,65. 300 m vyhrál hostující Plaček za 36,89. Domácí závodníci kralovali nad překážkami, když kromě Oberndorfera dovedli obsadit první čtyři místa na 100 m překážek.

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …