Atletika s diskařským soubojem

BŘECLAV /Lk/ – Předposlední prázdninová atletická středa v Břeclavi byla ve znamení souboje diskařek. Utkaly se v něm dorostenka Vargová a juniorka Smreková. Ve velmi vyrovnaném průběhu byla nakonec šťastnější dorostenka Vargová, která si překonala osobní rekord na 37,66. Zůstala navíc pouze 32 cm za okresním rekordem mladších dorostenek, který drží Bzirská (37,98). O pouhých 10 centimetrů horší byla juniorka Smreková (37,56). V kategorii žen byla nejlepší Ošmerová 28,48. V hodu diskem mužů dosáhl Formánek výkonu 43,56 a ohrožoval svůj osobní rekord, Zelinka dosáhl výkonu 34,53. – Pro rekonstrukci doskočiště na dálku a trojskok byla na pořadu jen další vrhačská disciplína – koule. Zde v kategorii mužů posunul svůj osobní rekord Formánek o 10 cm na 13,99, ještě druhý nejlepší výkon 13,90 by byl přes rekordní výkon. V ženách měla Ošmerová 9,34, dorostenka Vargová 11,61. Nyní se atleti Lokomotivy soustředí na poslední mistrovské utkání ligové soutěže, které se koná 20. srpna v Olomouci.
Lysák v Brně čtvrtý.
BRNO /Lk/ – V Brně se uskutečnil další z běhů v seriálu Triexpertcup 2016. Pořadatelé přichystali pro závodníky překvapení v podobně nové náročné trati v okolí hotelu Myslivna. Běželo se do stráně se 150 m převýšením ma trati dlouhé sedm kilometrů. V závodě, stejně jako v celém seriálu, byl opět úspěšný mikulovský běžec Vlastimil Lysák, který skončil čtvrtý za 27:11 minut. Úspěšný byl i další zástupce regionu Martin Vintrlík z Triatlonu Křepice, který doběhl na 12. místě za 29:18 minut. Celkem se běhu zúčastnilo 214 závodníků.