Atletičtí žáci na mistrovství ČR

ŠUMPERK /Lk/ – Do Šumperku se sjela nejlepší žákovská atletická družstva na mistrovství Moravy a Slezska. Závodům nepřálo vůbec počasí. Bylo citelné chladno a neustále pršelo. Přesto byly dosaženy dobré výkony, kterým přispěli také žáci Lokomotivy Břeclav, kteří se do finále probojovali ze skupiny. První celky byly podle očekávání z Vítkovic, Olomouce a Opavy, atletických mládežnických velmocí. Břeclav na 4. místě získala 105,5 bodů, skončila na postupovém místě na mistroství ČR. Nejlépe se dařilo oporám celku – Oberndorfer vybojoval prvenství na 100 m překážek časem  13,73, dále skončil m druhý na 200 m překážek a na 150 m třetí časem 17,7. Petrjanoš obsadil dvě druhá místa v dálce (607) a výšce (168), na 100 m překážek byl čtvrtý (14,47). Ježek skončil na druhých místech na 100 m překážek (13,97) a 200 m překážek  v okresním rekordu 26,94 Svoji premiéru na větších závodech absolvoval vrhač Zobač, když skončil na pátém místě hodem 12,85. Štafeta 4×60 m běžela čas 28,65 a vyhrála. Díky patří několika trenérům, především pak Zbyňku Chlumeckému a Jiřímu Petrjanošovi.

Vargová mezinárodně

BRNO /Lk/- V Brně se uskutečnilo finále Evropského poháru mistrovských klubu osmi zemí Turecka, Anglie, Dánska, Španělska, Itálie, Litvy, Slovinska a ČR v atletice juniorek. V celku mistrovského celku Olympu Brno dostala možnost hostovat také břeclavská diskařka Leona Vargová. Za velmi nepříznivého, chladného a deštivého počasí se jí nevedlo v prvních dvou pokusech, které měla jen na hranici 30 metrů. Teprve další pokusy byly lepší. Čtvrtý měl hodnotu 38,23 a tímto výkonem se umístila na šestém místě. Disk měl vyrovnaný průběh, vítězka dosáhla necelých 42 metrů. Vargová tak prožila první mezinárodní křest.