Atletický pohár CORNY v Břeclavi

BŘECLAV /Lk/ – Ve dnech 10 a 11. října se na stadioně Lokomotivy uskuteční republikové finále středoškolské atletické soutěže CORNY za účasti vítězůl krajských kol a dalších celků, které budou startovat na „zelenou kartu“. Mezi tyto celky se dostalo také družstvo dívek břeclavského Gymnázia, které bude celou soutěž organizovat. Při finále by měla být přítomna opět patronka soutěže olympijská vítězka Bára Špotáková a další přední představitelé atletického i veřejného života.

V Břeclavi proběhlo také krajské kolo této soutěže a dobře si vedla i družstva našeho okresu. Na druhém místě skončil celek dívek Gymnázia Břeclav  ziskem 8002 body. Nejlepšími dívkami byla vrhačka Vargová, která vyhrála kouli výkonem 13,48, což je po rekordu Břeclavska Bzirské(14,45), druhý nejlepší výkon historie okresu. Vyhrála i žákyně Bravencová, která překonala výšku 168 cm a Hanzalíková, která byla rovněž první v dálce výkonem 492. Koníčková skončila na čtvtzém místě s 481 cm.Mezi chlapci skončil celek SPŠ a OA Břeclav na třetím místě ziskem 8352 bodů. Nejlepším jednotlivcem byl dorostenec Osička, který vyhrál 1500 m ve výborném čase 4:07,31 a byl druhý na 400 m výkonem 52,12..Kubát byl druhý ve skoku dalekém s 633 cm.

Hokej: deváťáci bojují o extraligu!

HOKEJ Hokej: deváťáci bojují o extraligu! Jakub Jukl, Hana Březovičová fosfasport.cz Máte pocit, že v …