Atletické medaile z mistrovství Moravy

OSTRAVA /Lk/ V Ostravě se konalo mistrovství Moravy staršího žactva v atletice za velké účasti mladých atletů. Z břeclavských atletů byl nejúspěšnější starší žák Jakub Petrjanoš, který si přivezl tři medaile. Nejlépe skončil ve skoku dalekém, kde po napínavém průběhu skončil na druhém místě (o centimetr) výkonem 571. Do finále se dostal i v běhu na 100 m překážek, když spřekonal o dvě setiny vlastní rekokord Břeclavska za 8.82. Do finále se dostal i Oberndorfer a zde skončil osmý, rovněž si  překonal osobní rekord na 9,03. Petrjanoš byl ještě ve štafetě 4×200 m druhý, když spolu s ním získali stříbrné medaile Oberndorfer, Juráš a Halásek. Dobře si vedla i mladší žákyně Vendula Zemčíková z Hustopečí, když v osobním rekordu 145 centimetrů obsadila čtvrté místo. Pátá ve stejné disciplíně byla starší žákyně Denisa Stehlíková výkonem 152 cm. V běhu na 60 m se do finále probojoval i Juráš a zde skončil šestý za 7,76.

Vargová bronzová z mistrovství Moravy.

OSTRAVA /Lk/ – V Ostravě se kromě mistrovství Moravy žactva konalo i klání nejlepších attletů v kategoriích dospělých. juniorů a dorostu v atletice. Zde byla účast Břeclavanů skoupá. A tak největšího úspěchu dosáhla juniorka Leona Vargová, která skončila ve své kategorii na třetím místě. Závod měl napínavý průběh a rozhodl poslední pokus, kterým si Vargová zlepšila osobní rekord o 14 centimetrů na 11,37. V kategorii žen byla na startu běhu na 60 metrů Jana Lánská. Již v rozběhu si zlepšila osobní rekord na 8,67, postoupila do finále a zde to bylo sedmé místo a opět osobák 8,50.

Za Jiřím Marákem.

Jen několik týdnů před svými 80. narozeninami zemřel náhle známý břeclavský sportovec 60. a 70. let Jiří Marák. Byl v té době nejlepším basketbalistou okresu, nejlepším střelcem krajského přeboru. Basketbal byl jeho hlavní sport, hrával ho od žákovských let v Sokote, později v mužích Lokomotivy Břeclav. Věnoval se rovněž atletice, když v roce 1957 jako první atlet Břeclavska překonal hranici 180 centimetrů ve skoku vysokém, v oštěpu mu chybělo jen několik centimetrů do hranice 50 metrů. Basketbal měl pravdu rád, hrával ho ještě po šedesátce. Po obnově Sokola v devadesátých letech minulého století se vratil do Sokola Břeclav jako cvičenec i funkcionář.