ANNA K. & Band – Vánoční koncert v Mikulově

MIKULOV / zámek Mikulov

Zpěvačka ANNA K. společně s doprovodnou kapelou vystoupí v sobotu 17. prosince na mikulovském zámku. Tradice vánočních koncertů v Mikulově pokračuje a těšit se můžete na takové hity jakou jsou Večernice, Nebe, Nashledanou, Nelítám nízko, Spojený království smutku a radosti či Večírek za koncem.

Jak znějí písničky Anny K. v akustických aranžích? To si budou moci lidé poslechnout v Mikulově. Ve zdejším zámeckém sále totiž populární zpěvačka v sobotu zahraje svůj speciální vánoční unplugged koncert.

Na návštěvníky vystoupení, které začne v 19.30 hodin, čekají jak nové hudební aranže všech hitů zpěvačky, na které dohlížel spolupracovník Norah Jones a Erasure Steve Walsh, tak i ochutnávky z připravovaného alba.

Mikulovský koncert je navíc prvním veřejným vystoupením Anny K od skončení televizního pořadu StarDance, kterého se zpěvačka zúčastnila. „Návštěvníci uslyší jak největší hity zpěvačky, tak průřez celou její kariérou,“ láká na koncert promotérka koncertu Hana Petřinová.

Přestože bude vystoupení pro sedící publikum, nemusejí se posluchači podle Anny K. obávat, že se budou nudit. „Vždycky mě lákalo hrát pro sedící publikum, stejně jako zkusit zakomponovat do mojí muziky více akustických nástrojů a aranže očesat až na dřeň. S mojí sedmičlennou kapelou, se kterou do Mikulova dorazím, nás to moc baví. Na druhou stranu přiznávám, že miluju i zvuk elektrické kytary, které jsem se nedokázala úplně zříct ani v tomto programu. Mám totiž v plánu nakonec zvednout ze židlí i sedící publikum,“ směje se Anna K.

Aby byl koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Stevem Walshem. Ten má s podobnou prací velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné. Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K. na zkouškách společně se svou koncertní kapelou.

„Aranže jsou teď hodně pestré. Přidali jsme dokonce nástroje, které běžně nepoužíváme, jako banjo, dobro, mandolínu nebo hammondky a z kapely Davida Kollera jsme si vypůjčili perkusionistu Víťu Halšku,“ dodává zpěvačka, která v těchto dnech připravuje nové album, jež vyjde v únoru. Z nové nahrávky v Mikulově zazní i aktuální singl Vždycky se budeme znát, který nyní boduje v rádiích.
Vstupenky na kocert jsou v prodeji v síti Ticketstream.
Roman Helcl
BrainZone s.r.o.

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …