Ani v okresním přeboru nedokáží hrát jen s odchovanci

BŘECLAV – Den poté, co u fotbalového týmu MSK Břeclav skončil trenér Valachovič, byl z funkce jednatele klubu odvolán i Milan Volf.

Když se mužstvu nedaří, je odvolání trenéra vcelku běžné. Proč jste ale byl odvolán i vy z pozice jednatele?
Nejprve chci říci, že budu říkat jen fakta, co se týče ekonomiky klubu a věci, jak jsem je viděl já. Ostatní lidé samozřejmě mohou vidět vše jinak.Takže když jsem šel oznámit jednomu z akcionářů, konkrétně panu Kalužíkovi, že jsem se dohodl s trenérem Valachovičem na ukončení spolupráce, tušil jsem, že mě odvolá. Byl to sice jen můj subjektivní pocit, ale nakonec se ukázal jako oprávněný. Prý pro špatné klima v klubu.

Čím jste ho měl způsobit?
To je přece jasné. Bylo to tím, že jsem stál za trenérem Valachovičem. Někdo informoval neustále pana Kalužíka, že trenér Valachovič je arogantní, že s ním nikdo z trenérů a hráčů nechce spolupracovat, že na všechny řve, že rozhádává celý klub, že se obohacuje na hráčích atd… Ke mně se takové informace donesly už dřív, z úst Maťašovského a Dvořáka nejstaršího, který byl na klubu denně a neustále mě atakoval, že trenér Valachovič je škodná MSK. Udělal jsem si proto průzkum mezi šéftrenéry věkových kategorií. Položil jsem jim několik otázek týkajících se spolupráce a vztahů s trenérem Valachovičem. Nikdo neměl sebemenší problém. To znamená, že buď lhali, což je jejich chyba, nebo bylo vše v pořádku a nebylo to tak, jak bylo prezentováno potají panu Kalužíkovi.

Milan Volf

Nemrzí vás, že jste vůbec do MSK šel?
Rozhodně ne. Je to zkušenost, přesvědčil jsem se opět, že nesmím nikomu věřit. Je to smutné, ale je to tak. Zkušenosti k nezaplacení. Jsem znechucený z některých lidí, zvedá se mi z nich žaludek a nebudu již s nimi komunikovat. Když vám do poslední chvíle říkají kamaráde, plácají vás po zádech a přitom ví, co se děje… Vůbec mě nemrzí co se stalo, mrzí mě, jakou prasárnou to udělali. Maťašovskému jsem nabízel, že ho na funkci jednatele navrhnu na valné hromadě, když jsem cítil, že po mě jde a intrikaří, ale odmítl, že vůbec mu o tu funkci nejde. Také odmítl pracovat v klubu od nové sezóny, když jsem jemu a mně nabídl o polovinu horší podmínky v rámci dalších úsporných opatření. Za takových podmínek prý pracovat pro klub nebude. A vidíte, jak vše dopadlo… Na druhou stranu mám teď klid, můžu klidně spát a nemusím přemýšlet, kde získám peníze na další a další výplaty…………

Plné znění článku najdete v zítřejším čísle Týdeníku Břeclavsko

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …