Ani drogy za volant nepatří

MIKULOV (ha) – Dva mladí řidiči ohrozili sebe i ostatní účastníky silničního provozu, když usedli za volant pod vlivem drog.

Mikulovští policisté kontrolovali devatenáctiletého řidiče v sobotu odpoledne na silnici mezi Mikulovem a Sedlecem. Mladý řidič se podrobil dechové zkoušce, která pro něj dopadla příznivě. Jinak tomu ale bylo s testem na přítomnost drog. Ten vykázal pozitivní hodnotu na cannabis. Řidič se na výzvu policistů podrobil následnému lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a moči. Na místě také přišel o svůj řidičský průkaz.

Na dalšího řidiče, který jel s drogou v těle, narazili v sobotu ve večerních hodinách dopravní policisté v obci Zaječí. Při kontrole osobního vozidla vyzvali čtyřiadvacetiletého řidiče k testu na přítomnost alkoholu i drog. Zatímco první zkouška na alkohol byla negativní, druhý test na drogy byl pozitivní na amfetaminy. Řidič se k užití drog nepřiznal, ale také odmítl lékařské vyšetření i odběr krve nebo moči. Další jízdu mu policisté zakázali a na místě přišel o svůj řidičský průkaz.

Oba řidiči se budou za své jednání zodpovídat správnímu orgánu, který jim může udělit pokutu a zákaz řízení motorových vozidel.

 

 

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …