Angličané oplatili Lvíčatům porážku

Břeclav – O úterním státním svátku se mladší a starší žáci vydali do Rakouska, do krásné haly A. Schultze ke svým dalším mistrovským utkáním. Obě utkání zhodnotil trenér Radim Lenkovič. Mladší dorostenci hostili britský výběr Okanagan Hockey Academy.

Mladší žáci

HC Lvi Břeclav – EAC Junior Capitals 5:8
,,Do zápasu jsme vstoupili dobře a vedli jsme. Pak jsme začali dělat chyby a soupeř využíval své šance. V polovině zápasu jsme prohrávali, ale kluci se i nadále snažili zápas otočit. Jenže naše neproměněné šance začali hosté trestat. O proti minulému zápasu se nám nedařila kombinace. Na příští zápas se musíme připravit a odehrát jej lépe“.

Starší žáci

HC Lvi Břeclav – EAC Junior Capitals 4:4
,,Stejně jako mladší žáci, tak i starší vstoupili do zápasu výborně a po chvíli jsme vedli. Pak jsme udělali pár chyb v obraně a soupeř toho využil. I když jsme prohrávali po druhé třetině 1:3, tak jsme se snažili zápas srovnat a to se nám povedlo. Ale další střídání při našem nedůrazu v obraně znamenal, že jsme dostali gól. V závěru zápasu se nám povedlo srovnat a tímto bych chtěl kluky pochválit, že bojovali a věřili že můžem zápas vyrovnat“.

Mladší dorost

HC Lvi Břeclav – Okanagan Hockey Academy UK 2:5

Ml. dorostenci si program Rakouské nejvyšší soutěže v den st. svátku zpestřili s dalším zahraničním soupeřem. Soupeřem jim byl celek Okanagan Hockey Academy UK, který je spřátelenou akademií s námi dobře známou akademií z ligy L.A. St. Poelten. Angličané se na břeclavském ledě představili letos již podruhé. V loňské sezóně se utkali se Lvy vůbec poprvé v historii. První vzájemné utkání se lvům podařilo vyhrát, takže se dalo předpokládat, že angličané přijedou s motivací vrátit lvům porážku. Již na rozbruslení bylo patrné, že soupeř letos přijel dobře připraven a především fyzické proporce obránců byly na úrovni dospělých hokejistů. Vstup do utkání vyšel lépe Lvům a již v prvním střídání se podařilo lvům skórovat. To však bylo na delší dobu všechno. Soupeř zlepšil pohyb a především důraz, který nám dělal problémy a to vše podpořeno o kvalitní výkon hostujícího brankaře, znamenalo obrat ve skóre. Angličanům se podařilo zvýšit náskok ve druhé třetině na rozdíl tří branek. Lvům se však podařilo z přesilovky snížit a po dvou třetinách tak hosté vedli 4:2. V závěrečné třetině se i přes veškerou snahu lvů vývoj utkání otočit nepodařilo, ba naopak soupeř přidal ještě jednu branku a zvítězil zaslouženě 5:2. Lvi tedy s Angličany i přes porážku sehráli zajímavé utkání a především svými výkony v rakouské soutěži by si zasloužili větší podporu fanoušků.

Právě nadcházející víkend nabízí hned dvě zajímavá domácí utkání. V sobotu se mladší dorostenci utkají doma s aktuálně 6. Linzem a v neděli proti zatím suverénnímu Villachu. Lvům v tabulce nyní patří aktuálně 3. příčka.