Burger-club

Americká burger-gastronomie v Lednici

Lednice – Že byste na jižní Moravě v Lednici nehledali kousek americké stravovací kultury? Hledejte a v Burger Club Lednice najdete opravdu obrovský kvalitní kus

Nedávno dva mladí nadšenci z Lednice spojili sílu své myšlenky a kuchařského umění a otevřeli toto malé útulné bistro, které najdete v zastrčené uličce Valtická (stačí se od náměstí a od místního nákupního střediska dát doleva do uličky a po 200 m jste v americkém cíli).

Pokud budete mít štěstí, jako my, přivítá Vás nejen usměvavý kuchař Pedro, ale i jeden ze spolumajitelů – v našem případě stejně usměvavý Martin, který je, spolu se společníkem Zdeňkem, hnacím motorem celého podniku. Martin prý už s myšlenkou vlastního gastropodniku koketoval minimálně tři roky, ale dva roky zpět ho prázdná lednička a hladoví kamarádi na dovolené přivedli k tomu, proč si vlastně neotevřít podnik s nabídkou poctivě připravených hamburgerů z kvalitních a čerstvých potravin. Než se nám připravila naše objednávka tří Lichtenstein burgerů, Martin se více rozpovídal o celém zvyku příběhu bistra: „S partou kamarádů jsem byl na dovolené Chorvatsku a ten den na mne přišla služba s vařením večeře. Ale jelikož už se to blížilo ke konci pobytu, domácí zásoby se tenčily a obchody už tou dobou byly dávno zavřené. Jediné, co jsem našel, bylo hovězí mleté maso, které kamarádka jen tak vzala z domu, aniž by tušila, že díky tomu celý náš podnik vlastně vznikne. Chvíli jsem přemýšlel, jak nejlépe z mletého masa nakrmit tolik hladových krků. Začal jsem tedy maso ochucovat a po chvíli byla myšlenka burgerů na světě. Měly takový úspěch, že jsem je musel do konce naší dovolené ještě několikrát udělat. A tak to vlastně celé vzniklo.“ Sice k přerodu myšlenky do Burger Club Lednice vedla ještě dlouhá cesta, kdy Martin se Zdeňkem a Pedrem testovali burgery a zájem o ně na studentech v místech klubech a do toho bojovali s byrokracií místních úřadů. Ale podařilo se. A myslím si, že velmi dobře. Mezitím nám totiž už přinesli naše burgery – vše bylo servírováno na originálním dřevěném prkénku, které má znak burgeru, objevující se i na jídelním lístku. Po zakousnutí se mi v puse nádherně spojily chutě do růžova připraveného hovězího burgeru, rajčat, domácí meruňkové hořčice, karamelizované cibulky a modrého sýra. Prostě porno v puse!:-) Martin se omlouval, že hranolky ani bulky zatím nejsou po domácky připravené, ale na všem se pracuje.

V nabídce má Burger Club Lednice dalších šest druhů burgerů včetně Club burgeru, který byl prvním na světě, a vycházel z Martinovy dovolenkové receptury. Pochutnat si můžete i na kuřecím burgeru, vegetariánském s žampionem portobello nebo „malém Jimmy“, určené vzhledem k velikosti spíše pro dětské strávníky. Kdo by si náhodou toužil odpočinout od burgerů a jen tak posedět v bistru s designem ve stylu obrazů Roye Lichtensteina, může si vybrat ze tří druhů tortill.

Sama za sebe mám minimálně dalších šest burgerových důvodů, proč se vrátit do tohoto veskrze milého podniku plného nadšení přinést něco nového a poctivého. Stále příjemný a usměvavý majitel Martin se mi ale svěřil, že chystá i další překvapení v podobě originálních amerických dezertů, takže důvodů přijít znovu, bude nakonec více.

 

www.velke-bilovice.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …