Alkohol a drogy za volantem

BŘECLAVSKO: Denně se s tímto závažným nešvarem řidičů setkáváme.

Včera jsme na Břeclavsku při silniční kontrole zjistili hned po osmé hodině ranní řidiče, který se před jízdou značně posilnil alkoholem. Bylo to v obci Hustopeče a jednalo se o třiapadesátiletého muže za volantem Fordu Transit. V krvi mu proudilo jeden a čtvrt promile této návykové látky. Na místě jsme mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali pokračovat v jízdě.
Během čtyř uplynulých dnů jsme na silnicích Břeclavska přistihli celkem šest řidičů pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.
V pondělí před jedenáctou hodinou dopolední jsme ve Velkých Pavlovicích zastavili ke kontrole osobní vůz Opel Corsa. Za volantem seděl osmačtyřicetiletý muž z Břeclavska, jehož dechová zkouška na zjištění požití alkoholu před jízdou byla pozitivní. Naměřili jsme mu 0,91 promile. Pokračovat v další jízdě jsme mu zakázali a řidičský průkaz zadrželi. Jeho protiprávním jednáním se budeme dále zabývat. Téhož dne uvízl v síti silničních kontrol pětadvacetiletý muž z Vyškovska, který řídil vozidlo Audi A3 v Mikulově. Alkohol před jízdou nepil, ale jeho test na užití drog byl pozitivní na pervitin a kokain.
Před půlnocí z pondělí na úterý jsme zadrželi řidičský průkaz třiačtyřicetiletému muži z Břeclavska, jenž obcí Kobylí projížděl s osobním autem Fiat. Nadýchal 0,37 promile alkoholu. S naměřenou hodnotou souhlasil a pití alkoholu potvrdil. Zhruba dvě promile alkoholu měl před čtvrtou hodinou v noci ze soboty na neděli v obci Milovice třicetiletý řidič Škody Fabia s rakouskou registrační značkou. Téměř jedno promile pak nadýchal v obci Milovice pár minut po třetí hodině téže noci sedmatřicetiletý řidič Opelu Astra.
Všem výše uvedeným řidičům hrozí za jejich protiprávní jednání zákaz činnosti, pokuta a některým i trest odnětí svobody.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …