foto: hustopece city.cz

Agrotec Rally je tady. Na trať vyjedou první vozy už zítra

Hustopeče – Formát AGROTEC Petronas Syntium rally Hustopeče 2014 vychází z osvědčeného formátu. Tak lze jednoduše charakterizovat letošní trať jubilejního desátého ročníku, který se uskuteční ve dnech 20. – 21. června 2014.

Přesto soutěž Evropské trofeje (koef. 2) a čtvrtý podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR dozná několika změn. Ty se však v žádném případě nedotknou tradiční kompaktnosti závodu. Vždyť letošní ročník nabízí celkovou porci 289,10 km, měřených z toho bude 159,08 km. To je více než 55%.

Zásadní změnou je přesun servisního parkoviště z letiště v Popicích do areálu společnosti MOSS logistics s.r.o. na Bratislavské ulici v Hustopečích. V areálu spediční firmy se nachází rozsáhly areál, který v pohodě pojme servisní zázemí téměř devadesátky startujících. Fanoušky se do areálu dostanou buď hlavní bránou, v druhém případě „zadním vchodem“, kde bude umístěna vjezdová časová kontrola soutěžních posádek v průběhu závodu.

Mnohem důležitější roli bude během hustopečské soutěže plnit i prostor náměstí s jeho dominantou, kostelem sv. Václava a sv. Anežky České. Nejenže tam stejně jako v předchozích devíti ročnících soutěže bude umístěna startovní a cílová rampa, ale nově tam posádky zavítají i v době kontroly seskupení mezi jednotlivými sekcemi závodu. I proto je na náměstí připraven doprovodný program, včetně výstavy historických soutěžních vozů.

Z kulturního programu musíme vyzvednout v pátek 20. června vystoupení dětí MŠ „U Rybiček“ (18.10 hodin) a taneční skupiny Move Around (19:10 hodin). V sobotu 21. června od 14 hodin vystoupí na náměstí v Hustopečích populární zpěvačka a rovněž pilotka soutěžního vozu mitsubishi ve sprintrally Olga Lounová.

První etapa hustopečské soutěže „na talíři“
X. AGROTEC Petronas Syntium rally Hustopeče 2014 je dvoudenním podnikem MMČR, který nabídne deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích. V pátek 20. června budou posádky bojovat na dvou z nich – RZ Kurdějov/Diváky a RZ Němčičky.V první etapě čeká na posádky více než 60 ostrých kilometrů. Posádka se startovním číslem 1 sjede ze startovní rampy v 19:30 hodin, první sekci tedy absolvuje ještě za světla. Druhé průjezdy se pak po návštěvě servisního areálu MOSS logistics pojedou už za tmy. Přední posádky odevzdají své speciály do uzavřeného parkoviště krátce před půlnocí (23:43 hod.).

Ještě před oficiálním startem AGROTEC PETRONAS Syntium rally budou moci fanoušci shlédnout závodní vozy nejen v servisní zóně, ale také na předstartovním shakedownu. Testovací zkouška se letos nově uskuteční na úseku z Kurdějova (část RZ 6/9 v opačném směru, cíl v blízkosti cesty z Hustopečí do Horních Bojanovic). Časově se soutěžní vozy na trati shakedownu objeví mezi 13:30 – 16:30 hod.

V pátečním podvečeru se začne naplno závodit na testu Kurdějov / Diváky (RZ 1/3). Tento úseku se v úvodních kilometrech shoduje s první „erzetou“ devátého ročníku, následně posádky zamíří do divácké pasáže v obci Diváky. Tato zkouška celkově měří 17,08 km.

„Právě Kurdějov a Diváky budou hlavními taháky pro fanoušky. V obou obcích najdou zajímavé pasáže, ale divácky atraktivní budou i úseku krátce po startu, kde se pojede v těsné blízkosti dálnice a následně po šotolinové cestě. V Divákách však zóna pro fanoušky doznala podstatné změny, neboť tradiční náves nebylo možné kvůli objížďce uzavřít. Proto soutěžní posádky projedou Diváky díky pochopení obyvatel po místních komunikacích. Kapacita tohoto místa je ovšem menší než na návsi,“ upozorňuje ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Druhá rychlostní zkouška úvodní etapy Němčičky, s délkou 13,06 km, se shoduje s loňskou verzí.
„Fanoušky si dovolujeme pozvat hlavně do atraktivní vracečky v Němčičkách a do odbočení krátce před cílem zkoušky v Bořeticích. Znalci hustopečské tratě si určitě nenechají ujít ani pasáže kolem rozhledny na Kraví hoře,“ doplňuje Rudolf Kouřil.

Agrotec autoklub, tiskový servis

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …