Agresivitu si muži vybíjeli na rodině

BŘECLAVSKO (ha) – V minulém týdnu měli policisté v našem regionu plné ruce práce s muži, kteří si agresivitu vybíjeli doma na rodině. Jejich chování bylo natolik nebezpečné, že si vyžádalo policejní zásah.

Ve čtvrtek komisař zahájil úkony trestního řízení proti padesátiletému muži z jedné obce na Břeclavsku, jenž delší dobu týral svoji manželku. Jednalo se nejen o psychické, ale také o tělesné napadání. Jejich soužití vyvrcholilo právě ve čtvrtek fyzickým útokem. Žena byla natolik zoufalá, že se obrátila o pomoc na policii. Násilníka hlídka zadržela a umístila do policejní cely.

Další surovec putoval do vazební věznice v pátek dopoledne. Soudce akceptoval návrh na vzetí do vazby a dvaadvacetiletý násilník bude čekat na definitivní rozhodnutí za mřížemi. Také on se v poslední době postaral o nehezké chvíle u svých příbuzných. Vše vyvrcholilo v neděli odpoledne 9. března, kdy napadl svoji babičku. Rodina žijící v obci na Mikulovsku již nedokázala dále snášet příkoří. S obavou o život nahlásila celou situaci na tísňovou linku. I když před příjezdem hlídky agresor utekl, netrvalo dlouho a policisté jej zadrželi. Bylo ovšem  evidentní, že ani na stanici mu nedocházela kuráž. Začal rozbíjel věci kolem sebe a napadat také policisty. Bohužel i tady sehrál svoji roli  alkohol – byly mu naměřeny téměř 3 promile.

Do třetice řešili policisté případ domácího násilí v Mikulově. Ve středu 12. března  napadl jednačtyřicetiletý muž svoji přítelkyni tak surově, že i ona potřebovala pomoc.  Značně podnapilý hrubián neváhal a vytáhl nůž i proti zasahujícím policistům a strážníkům. Za své jednání si od vyšetřovatele vyslechl obvinění z několika trestných činů. Mezi nimi je uveden také přečin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Policisté v současné době čekají na rozhodnutí soudce, protože také v tomto případě předložili návrh na vzetí obviněného do vazby.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …