il.foto:novinky.cz

Adventní koncerty pokračují. V sobotu večer zazpívá slovenská šansoniérka Szidi Tobias

Břeclav – Po nedělním vystoupení, ve kterém se v kině Koruna představili Melody gentlemen, cimbálová muzika Aleše Smutného a Karel Hegner, Břeclav v sobotu čeká další z adventních koncertů. Tentokrát se představí  výborná slovenská zpěvačka a šansoniérka Szidi Tobias.

Szidi Tobias (vlastním jménem Sidónia Tobiášová), majitelka podmanivého hlasu a osobitého projevu, má za sebou pět sólových alb, mezi nimi i jedno zlaté, a její koncertní vystoupení tvoří průřez ze všech dosud vydaných desek. Písničky jsou plné citu, upřímnosti, radosti a pozitivní energie… Kritiky bývá označovaná za jeden z nejvýraznějších hlasů na „federální“ scéně, či dokonce za druhou dámu českého šansonu. Posluchači se mohou těšit na oblíbené písně nejen z autorské dílny Milan Vyskočáni a Peter Lipovský. Zazní např. Na hotelu v Olomouci, Milovaná, Zem ze dna světa čerpá síly a mnoho dalších.

Dříve než Szidi Tobias vstoupila do uměleckého světa, prošla různými povoláními. Pracovala jako dělnice v koksovně, v městské knihovně i v divadle jako nápověda. Vystudovala herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Už v době svých studií hostovala na prknech činohry Slovenského národního divadla. V České republice je známá mimo jiné ze spolupráce s dvojící Hapka & Horáček.

„Naši milí priaznivci. Donáhrávala som novú platňu JOLANKA. Teraz čakám. Na konečnú grafiku, mix… Sľúbila som si, že budem čakať vééľmi trrrpezlivo. Nemôžem vám preto prezradiť viac, lebo sa všetko dokončuje. A rovnako tak sa neviem dočkať, čo na to poviete. Platňu bude vydávať Dr. Horák v Bratislave, asi v polovici novembra. Všetko vám včas povieme. Grafiku dokončuje ako vždy Dodo Dobrík. Zvuk a mix Michal Pekárek. Veľmi sa teším a ďakujem, že ste a že čakáte so mnou.“   Szidi

Album vyšlo před týdnem, takže na koncertu uslyšíte i úplně nové písničky, které na něm vyšly….

Szidi Tobias vystoupí se svou kapelou v kině Koruna v sobotu 13. prosince v 19 hodin. Vstupné je 300  korun.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …