foto:bandzone.cz

Advent zpříjemní Cimbal Classic

VELKÉ NĚMČICE – Základní škola Velké Němčice pořádá v pátek 12. prosince v 19 hodin v sále místního kina koncert skvělé kapely Cimbal Classic.

V roce 1991 se na folkovém festivalu Okolo Třeboně objevila na pódiu šestice hudebníků skrytá pod dlouhý název Dalibor Štrunc a cimbálová muzika Jiřího Čiháka z Ponědrážky. Seskupení, které vzniklo jen pro tuto příležitost, se prezentovalo renesančními tanci pro sólový cimbál s doprovodem malého komorního orchestru a netradičními úpravami lidových písní. Ohlasy a příjemné pocity ze společného muzicírování svedly oba protagonisty ještě několikrát dohromady. To už pod názvem Cimbal Classic vystihujícím lépe charakter kapely zaměřené na starou hudbu, jejímž středem je netradiční nástroj. V létě 1994 se objevil Cimbal Classic s novými tvářemi a s novým repertoárem, který akcentuje původní písničkářskou tvorbu.

Vánoční koncerty Cimbal Classiku propojují původní tvorbu souboru s tradiční moravskou a českou vánoční hudbou vycházející převážně z lidových tradic. Vedle běžných a zažitých vánočních písní se objevují v programu také málo známé, neotřelé, ale o to krásnější a zemitější vánoční koledy převážně z Valašska. V rámci vánočních koncertů se objevují rovněž zhudebněné básně Jaroslava Seiferta, Josefa Kainara, a dalších, které umocňují sváteční atmosféru.

Malá, sice nevánoční, ukázka: Cimbal Classic a Dalibor Štrunc na Prázdninách v Telči

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …