A-tým mužů doma v sobotu uhlídal povinné tři body s Technikou

Břeclav potvrdila roli favorita a nadále v tabulce okupuje čtvrtou příčku

Na Lvy z Břeclavi se v tabulce ze spodu tlačí celek Kroměříže, který má sice o dva body méně, ale stále má ještě jedno utkání k dobru. Proto je tedy  nyní důležité neztrácet body s celky, které se v tabulce pohybují pod námi. Jeden z takových byla právě Technika Brno, která se ovšem každým zápasem zvedá a její výkony jsou stále lepší a lepší.

Průběh utkání

Od úvodu utkání se domácí zhostili role favorita utkání a tlačili se do branky soupeře. Utkání nezačalo v bůhví jakém tempu, na které jsme od modrožlutých zvyklí. I tak si domácí vytvořili několik slibných šancí, ale v zakončení je zatím stále tlačí bota. Hostující tým z Brna se ke střelám dostával zřídka, většinou z ojedinělých rychlých protiútoků a když už, tak vše končilo na břeclavském brankáři Josefu MICHÁLKOVI. I přesto šli právě hráči Brna do vedení, když se podařilo prostřelit brankáře Břeclavi Janu SOKOLÍKOVI. V patnácté minutě šli břeclavští do oslabení, když dostal hráč s číslem 97 Libor KOCÚR menší dvouminutový trest za hákování. Tak jak se letos Lvům nedaří přesilovky, tak se dnes podařila početní nevýhoda. V sedmnácté minutě totiž otevřel brankový účet utkání domácích v oslabení Michal GABRIŠKA. Další branku ještě stihl přidal dvacet čtyři vteřin před prvním klaksonem Kristian LOKAJ a tak se do kabin šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy, dá se říci stejně jako do té první. Nejednalo se o žádné rychlé utkání, ale spíše na vyčkávání chyby soupeře. Ve dvacáté osmé minutě se podařilo opět domácím zvýšit náskok, když si branku a svůj druhý bod v zápase připsal kapitán Lvů Marek PAPP. Ve třicáté páté minutě ještě zvýšil náskok domácích Libor KOCÚR na 4:1 a to jakoby pro hráče Techniky Brno byl impuls k přitvrzení hry s cílem rozhodit břeclavské hokejisty. Což se začalo projevovat i na světelné tabuli u trestů. Nejdříve se ve třicáté deváté minutě semlela menší potyčka mezi dvěma hráči u hráčské lavice domácích, za což oba hráči obdrželi menší trest. Pak ale už po konci druhé třetiny jeden z hráčů ze zadu krosčekoval jednoho z domácích a na ledě se do pranice zapojilo více hráčů.

Do třetí třetiny jsme tedy vstupovali přesilovou hrou, kterou se nám bohužel opět nepodařilo využít. Po tomto dá se říci zvládnutém zásahu rozhodčích do hry se obě mužstva uklidnila a snažila se opět více soustředit na hru na ledě než na pošťuchování. Avšak třetí třetina pro fanouška hokeje nepřinesla tolik zajímavého jako dvě předešlé třetiny. Břeclavští si náskok pohlídali, což je po posledním předvedeném zakončení utkání pro všechny příznivce břeclavského hokeje dobrá zpráva. Tak jsme doma udrželi další tři body do tabulky a stále se držíme na čtvrtém místě.

HC Lvi Břeclav – TECHNIKA HOCKEY BRNO   4 . 1

Hodnocení

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

„Zápas jsme nezačali vůbec dobře. V podstatě jsme pokračovali v duchu, jak jsme končili zápas z Hodonínem. Sice jsme šli do kabiny za stavu 2:1 pro nás, ale v kabině padla ostrá slova a jasný signál, že takhle se hrát nebude. Druhá třetina byla malinko lepší, kde jsme měli více ze hry a hru jsme měli pod kontrolou. Ve třetí třetině jsme nastoupili opět bez pohybu. Hra se spíše dohrávala, než aby se tvořila. Výsledek 4:1 byl určitě zaslouženě pro Břeclav. Pevně věřím, že se nám tým dá už brzo kompletně dohromady a začneme hrát v plné síle. Jak bylo řečeno, letošní cíl je být nejhůř do 4. místa a potom bojovat v play-off . Body sbíráme a bojujeme dál!“

Statistiky utkání

Branky a nahrávky:  16:38 Gabriška (Papp, Zháňal :5/5 ), 19:36 Lokaj (Lenkovič, Kocúr; 5/5), 27:42 Papp (Gabriška 5/5),  34:18 Kocúr (Göndör, Lokaj, 5/4), 40:18 Sokolík (Stehlík, Blatný; 5/5),

Brankáři:        Michálek – Tichon
Vyloučení:      5 : 8
Průběh zápasu: 4:0, 4:1,

Příští zápas odehrají Lvi opět na domácím ledě, kdy v sobotu 4.12. v 17:00 přivítají Blansko.

Všechny Vás zveme!

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …