A-tým je zpět na ledě

Přesně 63 dnů uběhlo od posledního tréninku mužů na břeclavském ledě. Včera 10.12. se tým znovu sešel, aby navázal na pozastavenou sezónu.

Áčko čekají 3 tréninky do týdne, stejně jako tomu bylo v srpnové přípravě před ligovými zápasy.  Nutno dodat, že tréninkový proces provází spousta přísných pravidel a také omezení.

Hráči smí na ledové ploše trénovat pouze v 10-ti lidech včetně trenéra a po celou dobu musí mít nasazenou roušku.

Po tréninku se například také nemohou osprchovat a mnohé další. I přes to se těší až znovu obují brusle.

K celé situaci se také vyjádřil kapitán Lvů Marek Papp, který situaci zhodnotil svými upřímnými slovy.

Těžko se mi to popisuje a snažím se na to dívat z více úhlů pohledu. Na jedné straně jsem určitě rád že se opět vrátíme na led.. to jednoznačně, na druhé straně za těchto podmínek, tím myslím hlavně roušky a maximální počet osob mi to přijde trochu nešťastné a unáhlené rozhodnutí,  ale to je jen můj názor, rozhodují jiní…

 

S jeho názorem souhlasí většina.

„Můžeme být rádi, že se dostaneme na led. Například v Hodoníně, kde mají mužstvo hrající i o ligu výš, led není vůbec. Jsme tedy vděční, že my se u nás na led dostaneme, ale určitě bychom byli všichni radši, kdyby to bylo jako dřív, bez všech omezení… Bohužel situace je jaká je a nezbývá nám než se s tím poprat…“ Zaznělo od hráčů.

Na zápasy si ale hokejisté i diváci budou muset ještě počkat. Liga nepočítá s obnovením soutěže do konce roku 2020. Následně bude určitě pozměněn formát soutěže. Některé týmy se nechaly slyšet, že do tohoto ročníku KHL již nezasáhnout, což se dá pochopit. Je složité platit hráče, když se nehraje. Žádné oficiální rozhodnutí zatím ale nepadlo, proto nezbývá než počkat, jak se celá situace vyvine. Pokud by se ale zápasy přeci jen měly hrát, Lvi by u toho s největší pravděpodobností nechyběli.

S kluky jsme o tom mluvili. Padla tam i varianta dohrání soutěže jen s některými týmy a myslím že se všichni shodli, že by hráli i za těchto okolností. Zatím však není nic rozhodnuto, takže asi nemá smysl se tím více zabývat.“ uvedl hlavní trenér mužů Filip Hrbatý.

I fanouškům břeclavského hokeje tedy nezbývá nic jiného, než doufat, že vše povede k tomu, aby se nejen hokej v České republice vrátil do starých kolejí.

 

Současně s muži se rozběhnou i tréninky mládeže – viz rozpisy ledu  na

https://www.softkom.biz/Softkom/scheduleBRZS.aspx

a na webu klubu v jeho „klubové sekci

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …