8. mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně

MIKULOV

V rámci Pálavského vinobraní proběhne 10. září 2016 Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně – Mikulovský nos. Vítěze z více než 400 soutěžících budeme znát letos už po sedmé.

Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně umožňuje široké veřejnosti objevit svět vína z netradičního úhlu vinných vůní a aromat. Účastnit se mohou profesionálové, ale i amatéři. Soutěžící mají 20 minut na to, aby správně zodpověděli soubor otázek. Musí přitom prokázat jak praktické dovednosti – určovat vinná aromata, přiřazovat typické vůně k vínům konkrétních odrůd, tak teoretické znalosti z oboru vinařství, vína a jeho hodnocení. Soutěž využívá know how publikací Vůně vína – Le Nez Du Vin francouzského autora Jeana Lenoira.

Hlavní část soutěže se koná v sobotu 10. září od 10:00 do 17:00 hod. v Gajdošově sále na zámku Mikulov. Akce je již tradiční součástí Pálavského vinobraní, vzniká za podpory Vinařského fondu a města Mikulov. Doprovodným programem mistrovství je dětská soutěž Malý sommeliér, která proběhne v neděli 11. září 2016.

Zdroj: www.omnimedia.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …