Vítěz kategorie starších žáků Filip Král. Foto: Jiří Holobrádek

36. ročník Břeclavské laťky byl dramatický

BŘECLAV  – Na základní škole Břeclav-Slovácká se uskutečnily závody ve skoku vysokém – 36. ročník Břeclavské laťky a 13. ročník memoriálu zakladatele tohoto závodu Jiřího Horníka.

Závodilo se v obou tělocvičnách základní školy za celkové účasti 98 závodníků ze sedmi škol a sportovních oddílů. Byly vypsány kategorie jednotlivců i družstev. Největší účast byla v kategorii mladších žákyň, kde soutěžilo 27 závodnic. Také úroveň této soutěže byla dobrá, když nejlepší závodnice této kategorie by braly medaile i v kategoriích dorostenek. A to ještě Hanzalíková závodila za starší žákyně aby doplnila družstvo. U chlapců měla poměrně dobrou výkonnost kategoerie dorostenců, kde bezpečně zvítězil bývalý žák pořádající školy Vodák, výrazně se zlepšil i druhý Veselý.

Výkonnostně horší jsou na tom žáci, výkon vítěze 160 cm již dlouho nepamatujeme. Naopak stejná kategorie dívek měla obstojné výkony. Celkově však byla úroveň výkonů jen průměrná.

MLADŠÍ ŽÁCI – 1. Filípek ( Nikolčice) 151, 2. Kadaňka (Břeclav-Kupkova) 148, 3. Lhotecký (Atletika Hustopeče) 145.
STARŠÍ ŽÁCI – 1. Král 160, 2. Horák 160, 3. Mikyska (všichni Břeclav-Kupkova) 155.
DOROSTENCI – 1. Vodák (Sportovní Gymnázium Brno) 185, 2. Veselý (Břeclav-Kupkova) 175, 3. Černý (Břeclav-Slovácká) 170.
MLADŠÍ ŽÁKYNĚ – 1. Herzová (Břeclav-Komenského) 141, 2. Floriánová (Břeclav-Slovácká) 139, 3. Strouhalová (Nikolčice) 139.
STARŠÍ ŽÁKYNĚ – 1. Hönigová (Nikolčice) 146, 2. Vargová (Břeclav-Slovácká) 143, 3. Hanzalíková (Břeclav-Komenského) 140 .
DOROSTENKY – 1. Komínková (Atletika Hustopeče) 150, 2. Rosochová (Břeclav Slovácká) 138 (o druhém místě rozhodlo při shodném výkonu až rozeskakování na výšce 138), 3. Koníčková (Břeclav-Komenského) 135.
Nevídaná bitva se uskutečnila v soutěži družstev, když o celkovém pořadí rozhodovaly půlbody. Vyhrál celek Slovácká A celkovým součtem 18 bodů pouze o půl bodu před ZŠ Břeclav-Komenského. Družstva byla šestičlenná a bodoval jeden závodník z každé kategorie. Třetí skončil B tým pořádající školy, opět jen půl bodu před Nikolčicemi (25). Pořadatelům patří uznání za velmi dobré uspořádání celých závodů.