34. Běh pod Pálavou

PERNÁ /Lk/ – V Perné se uskutečnil již 34. ročník Běhu pod Pálavou za účasti 127 běžců z celé ČR. Běžcům přálo počasí, když teplota se pohybovala kolem nuly.Výsledky jednotlivých kategorií a běžců z regionu. Běželo se 10 km. MUŽI – 2. Hrdina (Perná) 37:01, 7. Vintrlík (Křepice) 40:48, 19. Libor Pohanka (Břeclav) 49:05, 31. Chuděj (Perná) 57:00. MUŽI nad 40 let: 13. Vačkář (Katastrofa Břeclav) 51:55. MUŽI nad 50 let:8. Měřínský (Perná) 50:53, 11. Sobotka (Moravská Nová Ves)52:53. MUŽI nad 60 let: 1. Kolínek 45:49, 3. Špacír (Lokomotiva Břeclav) 48:13. ŽENY: 1. Vévodová (Perná) 44:25, 2. Doubková (Perná) 47:53, 3. Kolínková (Perná) 54:37, 6. Pluháčková (Mikulov) 1:03:47. JUNIORKY: 2. Vačkářová (Katastrofa Břeclav) 1:08:18.

Petrjanoš překonal rekord Břeclavska

PraHa /Lk/ – Skupina atletů Lokomotivy Břeclav startovala na žákovských závodech v hale v pražské Stronovce. Trojice žákovských atletů startovala v běhu na 60 m, 60 m překážek a dálce. Nejlépe si vedl Jakub Petrjanoš, když překonal dva roky starý rekord Břeclavska na 60 m překážek. Celkově skončil čtvrtý, když dosáhl času 9,00 a tím zlepšil rekord Adama Horáka o čtyři setiny vteřiny. I další atleti měli dobré výkony na této trati. Sedmý doběhl Juráš za 9,47, osmý byl Oberndorfer 9,49. V běhu na 60 m si zlepšil břeclavští závodníci osobní rekordy. Petrjanoš 7,70, Juráš 7,81 a Oberndorfer 7,90. Ve skoku dalekén byl Petrjanoš opět čtvrtý výkonem 576, Juráš 546, oberndorger 7,90. – OSTRAVA – Na závodech v Ostravě statovala dorostenka Vargová ve vrhu koulí. Obsadila první místo výkonem 12,33, když ji porazila jen mimo soutěž startující závodnice z Vyškova. Tímto startem se rozloučila s kategorií dorostu, od nového roku bude statovat v kategorii juniorek.