HC Lvi Břeclav -muži – výsledky – tento týden

Lvi prozatím bez bodů.

Hokej Uh. Ostroh     : HC Lvi Břeclav      6:4

HC Lvi Břeclav         : SKMB Boskovice  3:8 ( 1:1, 1:2, 1:5)

Sestava z utkání proti Boskovicím :  Michálek ( 45. Hübner) – Dora, Klauda, Zugar, Papp, Weber – Gabriška, Hrbatý, Průdek, Lenkovič, Zháňal, Nešpor, Abazaj, Juránek, Jajcay.

Břeclavští Lvi prozatím nezískali ani bod. V Uh. Ostrohu odehráli vyrovnaný zápas, který zhodnotil trenér týmu J. Klimovič  takto :

První třetina 1:1, hokej ve vysokém tempu, který byl pro diváky atraktivní. Plný osobních soubojů a šancí. V druhé třetině začal úřadovat rozhodčí na obou stranách vylučoval, my jsme však byli opět vylučovanější a soupeř nám odskočil v přesilovkách na 4:2. Do konce třetiny se nám šťastně podařilo snížit v oslabení na 4:3. Začátek třetí třetiny jsme začali taky jak jinak než v oslabení. To jsme přečkali a poté se opět dostali do tempa, kdy jsme opět točili 3 formace a soupeře jsme zatlačili. Vytvořili si několik brankových příležitostí a nakonec 6 min do konce srovnali. Soupeř si vzal oddechový čas. V následujícím střídání jsme propadli v útočném pásmu a soupeř nás v siutaci 2:1 potrestal. K závěrečnému náporu jsme se nedostali, protože jsme hráli opět oslabení a soupeř udeřil v přesilové hře po 6. V utkání jsme vyprodukoval celkem 12 vyloučení, což stojí spoustu sil a hlavně nás to dostane z tempa a nemůžeme hrát hokej, který nám vyhovuje. Situace se dost podobala domácímu utkání, i když si myslím, že jsme hráli opět o něco lépe. Na výkonu se také podepsala absence dvou klíčových beků Dory a Směřičky. Utkání by slušela remíza, bohužel jsme opět prohráli.“

Již ve středu 27.9. skládali Lvi doma reparát s Boskovicemi. Nečekal nás rozhodně lehký soupeř, neboť před sezonou posílil o pár známých tváří z brněnské Techniky, která letos nehraje žádnou mužskou soutěž. Dvě třetiny vyrovnané utkání. Ve třetí části ovšem Lvi kolabovali v obraně, když v rozmezí 44. až 49. minuty hned 4x inkasovali. Navíc jsme měli hned 9 možností hrát přesilovou hru a z toho 2x v pěti proti třem. Branky jsme ovšem dali pouhé dvě, z těchto situací.

Lvi teď musí zabrat v sérii tří venkovních zápasů a to v Uničově, Uh. Brodu a Velkém Meziříčí, což ani v jednom případě nebude určitě nijak lehké.