23. Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ začíná 16. července

MIKULOV

V průběhu letních prázdnin se bude v Mikulově konat již 23. Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“.

Setkání, společná tvorba a následná výstava děl předních českých i zahraničních umělců se koná v Mikulově již od roku 1994 a v letošním roce bude slavnostně zahájena v sobotu 16. července v 18.00 hod. v areálu mikulovského zámku.

Podle slov letošního kurátora, malíře Petra Veselého je společným průsečíkem tvorby účastníků příklon k obrazu, jako převažujícímu médiu a jeho různým artikulačním a procesuálním modifikacím.
„dílna“ je již 23 let nedílnou součástí letního života v Mikulově a i letos zveme veřejnost na doprovodné akce. Letos poprvé v rámci „dnů otevřených dveří“ se bude moci výtvarníkům nahlédnout pod pokličku jejich tvorby. Umělci budou tvořit v prostorách zámku do 13. srpna, kdy na závěrečné vernisáži díla představí veřejnosti. Výstava uměleckých děl bude na zámku k vidění do 2. října 2016.
Účastníky 23. ročníku “dílny“ jsou Barbora Lungová (malířka), Michal Kalhous (fotograf), Břetislav Malý (malíř), Jaromír Šimkůj (sochař), Petr Veselý (malíř a kurátor MVS “dílna“ 2016), František Hodonský (malíř, host sympozia). Teoretikem je PhDr. Kaliopi Chamonikola, Ph.D. Jako technický asistent bude mít letos možnost tvořit s významnými umělci student magisterského studia ateliéru Sochařství II Tomáš Prokop.
Hlavním pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia je město Mikulov a spolupořadatelem Regionální muzeum v Mikulově a Společnost pro rozvoj Mikulovského výtvarného sympozia „dílna“. Uskutečnění letošního, 23. ročníku MVS “dílna“ bylo finančně podpořeno Jihomoravským krajem, Ministerstvem kultury a dalšími partnery.

Termíny:
16. 7. Zahájení sympozia, zámek – sala terrena, Mikulov
20. 7. Koncert Klena & Klenoty, Vinařství Mikulov
28. 7. Den otevřených dveří, zámek, Mikulov
30. 7. Koncert Koleno, bývalá hasičská stanice
4. 8. Den otevřených dveří, zámek, Mikulov
6. 8. Autorská čtení, zámek Mikulov
13. 8. Vernisáž, zámek, Mikulov

Produkce: Kateřina Šílová (777 260 066), Jana Frantelová (777 061 225)
www.artmikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …